• Ar kontrabandas cigaretēm automašīnā pieķerts Latvijas goda konsuls Ukrainā

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  20. februāris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Šķērsojot Ukrainas-Ungārijas robežu, 19. februāra vakarā aizturēts Latvijas goda konsuls Ukrainā Jurijs Ignatko, kura automašīnā atrastas kontrabandas cigaretes, vēsta LTV7.

  Robežsargiem nācās pielietot fizisku spēku, jo Ignatko atteicies izkāpt no automašīnas. Kā noskaidrojās, automašīnā Toyota ar diplomātiskajiem numuriem bijusi piekrāmēta ar kontrabandas cigaretēm. Latvijas vēstniecība Ukrainā ziņojusi, ka šodien Ignatenko no amata atsaukts.

  Kā pastāstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris, ministrija par incidentu tika informēta, iesaistījās arī Latvijas vēstniecība Ukrainā, ko aicināja sadarboties ar tiesībsargājošām iestādēm. ĀM piedāvāja Ignatko iespēju paskaidrot situāciju, tomēr viņš notikušo komentēt atteicās. «Protams, jānoskaidro visi lietas apstākļi, tomēr esam rīkojušies nekavējoties un jau šodien goda konsuls ir atsaukts,» sacīja Beķeris.

  Ignatko ir Ukrainas pilsonis, kurš pildīja goda konsula pienākumus, kas lielākoties ir neformāli, piemēram, palīdzēt Latvijas uzņēmējiem, veidot kontaktus starp Latviju un Ukrainu, sniegt palīdzību valstspiederīgajiem un citus pienākumus.

  «Goda konsulu tīkls mums ir ļoti nozīmīgs un mēs to izmantojam visā pasaulē, jo ne visur mums ir pārstāvniecības. Tas ir nozīmīgs instruments un cilvēkam ir jābūt ar nevainojamu reputāciju. Notikušais ar to nav savietojams, tāpēc sekoja rīcība un esam Ignatko atsaukuši,» teica Beķeris.

  Zināms, ka bijušajam goda konsulam apsūdzības nav izvirzītas un pārkāpums uz viņu nav attiecināts. Tāpat bijušais goda konsuls nav aizturēts. Beķeris uzsvēra, ka Ignatko nav Latvijas diplomāts, ne dienesta pārstāvis. Viņš ir Ukrainas pilsonis, kuram nav diplomātiskā imunitāte.

  «Ukrainā ir specifiskas numura zīmes, kas norāda, ka persona pilda goda konsula pienākumus. Uz viņu neattiecas diplomātiskā imunitāte un jebkurā gadījumā, ja attiektos, tas nav pamats, lai ļaunprātīgi pārkāptu likumu,» uzvēra ĀM preses sekretārs.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē