Monta Talks Security Instagram konta veidotāja: Uztraucies tad, kad būs jāuztraucas

Kad Ukrainā sākās karš un bija daudz nezināmā, tie, kas meklēja informāciju Instagramā, pamanīja kontu Monta Talks Security. Pāris dienās tas savāca tūkstošiem sekotāju un kļuva par vienu no populārākajām platformām, kam sekot, lai gūtu vienkārši saprotamu un vienlaikus gana detalizētu informāciju par kara gaitu. Konta īpašniece ir latviete MONTA ZAUMANE (24) ar grādu starptautiskajā drošībā.
Ilze Anna Vītola
Foto: no personiskā arhīva

Man patīk tieši starptautiskās drošības temats, viss, kas saistīts ar militāro tehniku, un tas noteica izvēli maģistrantūras studijām.

Gribēja rakstīt tikai dažiem draugiem

Monta savos ierakstos ir tieša un dažkārt arī skarba, tādēļ retajam ienāk prātā, ka aiz nopietnā, visnotaļ vīrišķīgā Instagram profila avatara rodama trausla blondīne, kurai ir tikai divdesmit četri gadi. «Šī meitene patiesi varētu būt modele,» – tā ir mana pirmā doma, kad sazvanu Montu Šveicē, kur viņa šobrīd dzīvo. Smalkā, meitenīgā ķermeņa uzbūve un garie, blondie mati nu ļoti neierasti disonē ar priekšstatu, kāds varētu būt, domājot par starptautiskās drošības ekspertiem. Taču Montas mērķis nav demonstrēt sevi, bet gan savas smadzenes. Neatkarīgās Latvijas laikā ir piedzimusi un izaugusi jauna inteliģentu cilvēku paaudze, un Monta Zaumane ir viena no viņiem.

Novembrī Monta pabeigusi maģistrantūras studijas Glāzgovas Universitātē, iegūstot grādu starptautiskajā drošībā. Dažus mēnešus nolēmusi atpūsties pēc intensīvā studiju posma, taču nedarīt neko – tas nav šai meitenei raksturīgi. Tā tapis Instagram konts, kas sakritis ar laiku, kad saasinājusies situācija Kazahstānā, un Monta rakstījusi par to. Sākotnējā doma bijusi stāstīt par notiekošo tikai paziņām. «Domāju, rakstīšu kādiem piecdesmit draugiem, kas man seko. Sākumā profilā neliku pat savu uzvārdu. Likās, cik forši: piecdesmit sekotāju, kam šī tēma interesē, – viņi lasīs. Kad Kazahstānā sākās nemieri, parādījās pirmie cilvēki, kuri mani nepazīst, un ik pa laikam kāds jautāja: kas tu tāda esi, kāpēc mums tev ticēt?» 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē