Stila ikona un augstās modes pazinēja Vēsma Kontere: Iedomājos, ka Latvijai esmu par dārgu

Arhitekte un dizainere Vēsma Kontere Makvillana (McQuillan). Viņa smejas, kad saku, ka likšu šādu virsrakstu. Kas viņa ir? Profesore augstskolā Oslo. Cilvēks, kas pēta augstās modes telpu. Pētījusi Prada, publicējusies Wallpaper. Vienmēr īpaša. Kad iznāks šis žurnāls, Vēsma posīsies sērfot Portugālē, bet šodien viņa priekšpēdējo dienu ir Rīgā. Uz sarunu atnāk, kā allaž, tērpusies Prada, uz rokas mirdz sudraba Rolex – zīmes, kas par kaut ko liecina. Parasti Vēsma nekrāsojas. Šodien ierasti baltās skropstas aiz amizantajām biezstiklu brillēm uzbūrusi spilgti rozā. «Kaujas krāsojums – šorīt biju pie studentiem.»
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Ieva Andrupe. Stils: Laila Trilopa

– Uz Rīgu tu atbrauci, Mākslas akadēmijas aicināta, un vadīji dažas lekcijas interjera dizaina nodaļā.
– Atbraucu kopā ar Oslo kolēģi. Runājām par Skandināvijas dizainu, par modes telpām, analizējām bakalaura un maģistra studentu darbus. Esmu strikta un tieša – nesaku, ka ir labs darbs, ja redzu, ka nav. Tā ir greznība, daudzi augstskolās to vairs neatļaujas, bet uzskatu, ka man kā profesionālei ir pienākums pateikt, ko domāju. Arī studentiem sacīju: «Mans darbs nav patikt, bet izteikt kritiku, no kuras mācīties, un nākamreiz jūsu darbs būs labāks.» 

– Latvijā biji tikusi līdz docentei, nu esi profesore Kristiānijas Universitātē Oslo, šis tituls Norvēģijā tiek piešķirts uz mūžu, vai ne?
– Jā. Esmu ievēlēta par profesori bez doktora grāda, starptautiska komisija tā lēmusi, izvērtējot manu kvalifikāciju, un arī nomiršu kā profesore. (Smaida.) Kā profesore lasu lekcijas četrdesmit septiņus procentus sava laika, pārsvarā rudens semestrī, pavasarī piedalos konferencēs, veidoju akadēmiskus rakstus. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē