Meitene, kura gribēja glābt Liepāju. Arhitektes un dzejnieces Guntas Šnipkes stāsts

«Vecvectēvs šo pilsētu cēla, man tā jātur kārtībā,» Gunta Šnipke sakot vācu viesiem, ejot ar viņiem pa dzimtajām vējainajām ielām. Kļūt par arhitekti viņu agrā jaunībā tiešām motivējis mērķis – glābt Liepāju. Arhitektūru un poēziju vieno ritms, bet varbūt vēl kaut kas? Nupat klajā nākusi Guntas sestā dzejas grāmata .
Nora Driķe
Foto: Ziedonis Safronovs

Intervijas ar Guntu Šnipki biežāk bijušas saistītas ar veikumu pašvaldībā: ar viņu kā pilsētas galveno mākslinieci, ar būvvaldes arhitekti, viņa bijusi arī pilsētas galvenā arhitekta vietniece. Vairākus gadus Liepājā rīkoja Arhitektūras dienas līdz ar iecienītiem Berči lasījumiem – tās bija arhitektu, vēsturnieku, pilsētpētnieku lekcijas, atvērtas jebkuram. Gunta ilgstoši ir līdzveidojusi žurnālu Latvijas Architektūra, būdama gan redkolēģijas locekle, gan autore.

Liepājā atgriezos 1983. gadā, un ne mirkli to nenožēloju.

Pēc viņas iniciatīvas tapušas nozīmīgas Liepājas arhitektūras grāmatas, uz pirmo starptautisko jūgendstila kongresu Barselonā aizvesta Liepājas jūgendstila izstāde. «Atzinības krustu man piešķīra par visu šo kurbulēšanu arhitektūras jomā. Tad es sev definēju, ka mana loma ir – garainis, kas veicina vārīšanos,» saka Gunta Šnipke. Tas, kā nemēdz būt viņas intervijās, personiskais, ir viņas dzejā.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē