Kaspars Daugaviņš par dzīvi, hokeju un īsto mīlestību: Meklēju internetā, ar ko uz randiņu aiziet

Aizvadītajā gadā sports un Dziesmusvēki bija divas emocionālās stīgas, kas spēja sapīt stingrā bizē latviešu pašapziņu. Sportisti izdarīja to, kas diemžēl mūsu valstī nav pa spēkam ne politikas, ne valsts aparāta, ne sabiedrisko attiecību struktūrām. Tik kvēli, kā hokeja komandu godinājām pie Brīvības pieminekļa, atjaunotajā Latvijā nav godināts neviens. Ar hokejistu Kasparu Daugaviņu pārsteidzošā kārtā šovasar iepazināmies kādā saviesīgā pasākumā. Viņš pusnaktī pienāca pie manis iepazīties, un mēs sarunājāmies stundu. Varu pat teikt, ka šī intervija ir kā nakts sarunas turpinājums. Tajā nebūs nopietnas sporta terminoloģijas, tajā būs stāsts sievietei par hokeja kaislību.
Santa Anča
Santa Anča
Foto: Gatis Gierts. Stils: Laila Trilopa

– Kaspar, iedomājies, ka sēdi savā pašreizējā kluba īrētajā mājā Slovākijā pie ezera, pie tevis atnāk Ziemassvētku feja un jautā – kas tev bija šāgada nozīmīgākie notikumi?  
– Pirmajā vietā neapšaubāmi ir izlases bronzas medaļa, jo uz to gājām divdesmit septiņus gadus, personīgi es – astoņpadsmit. Otrkārt, man bija ļoti laba sezona Vācijā. Iepriekšējā bija vāja, tāpēc vajadzēja ļoti saņemties. Vācijā man bija 22 iemesti vārti, kļuvu par vienu no vadošajiem spēlētājiem, karjerā tā bija otra mana labākā sezona. Atkal atguvu ticību sev, jo biju jau sācis lēnām atvadīties no hokeja, aizgāju no izlases, bet pēkšņi saņemies, ieguldi vasarā darbu un saproti, ka vari vēl spēlēt visaugstākajā līmenī. Trešais – šovasar mums ar sievu bija desmit gadu kāzu jubileja. Tā bija 14. jūlijā, bet neizdevās kārtīgi nosvinēt, jo ar medaļas stāstiem bija jābrauc pa skolām. Bet domājam nākamajā gadā pasvinēt, būs smuks skaitlis – divi vieninieki. Gribētos sarīkot tādu kārtīgu tusiņu.  

Būt uz ledus bija mans dzīves lielākais mērķis.

– Vasarā gan teici, ka dzīve nav tik salda, pēc lieliskās eiforijas Latvijā nemaz nesekoja tik lieliski līgumi klubos. 
– Nākas to faktu pieņemt, lai arī nav patīkami. Mēs visi sēdējām un cerējām, ka zvanīs no visiem labākajiem klubiem un tiksim pie vislielākajām karjeras algām. Bet notika pretējais. Man šobrīd ir sliktākais līgums no visiem, kas bijuši. Gan finansiāli, gan arī līga ir vienu solīti zem tām, kurās gribēju spēlēt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
3.49 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē