Sventes lavandu daiļās saimnieces stiprais stāsts: Vīra aiziešana mani sašķēla gabalos

Sprīdi no Daugavpils Sventes lavandās pavasaris jau priecīgi lēkā uz vienas kājas. Saimniece Signija Zizlāne, sieviete koši lakotiem nadziņiem un uzkrāsotām lūpām, nupat nopirkusi 600 gladiolu sīpolus, pushektārs lavandu mostas, truši lēkā, zosis atvestas, un vista Žozefīne pierunāta perēt. Lauki ir Signijas spīts, lai tiktu pāri vīra pēkšņajai nāvei.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: no Signijas Zizlānes personiskā arhīva (Jeļena Jaunzeme)

«Zinu, zinu – neizskatos pēc lauku meitenes, to man daudzi saka,» Signijas vārdi un smiekli paukšķ kā plaukstoši pavasara pumpuri. «Iebrauca te pērn lepns kungs ar tā-ā–ādu mersedesu. Izkāpj un saka – neticot, ka es pati te strādāju, jo ar tādu manikīru neviena dārzā neejot. Ko jūs domājat – visas smukās pilsētā, bet laukos tikai tās, kas pāri palikušas? Nekā nebija! Mēs te, laukos, esam svaigas un skaistas, nestaigājam kirzas zābakos netīru muti. 

Dusmas pēc vīra nāves man palīdzēja izdzīvot un dzina uz priekšu.

Vajag tikai pašām sevi sapurināt. Es turu līmeni! Zinu – ja pati neko nedarīšu, nekā arī nebūs. Jā, man patīk būt smukai. Pa mammas līniju iedzimto šķībo augšlūpu, kas man tā nepatika, pie kosmetoloģes salaboju, gaļu neēdu, jo tad labāk izskatos, katru rītu mazgāju matus, vienmēr pirms iešanas dārzā uzkrāsoju lūpas, smuki saģērbjos, mati copītē, pērļu auskari, uzvelku cimdiņus un nesu akmeņus. Ja arī kādreiz nagi melni, man ir ziepes, skrubīši, birstītes, ar ko visu noberzt. Savai manikīrei sūdzos – cilvēki pārmet, ka es nestrādāju! Viņa saka – iedod manu numuru, lai piezvana, pastāstīšu, kādas tev rokas. Un audzina mani: iezied vakaros rokas un pēdas ar eļļu – tev tik sausa āda!»

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē