Zemeņu magnāts Ilmārs Gulbis: Vienmēr var būt kāds neparedzams dabas faktors

Ilmāra un Līgas Gulbju saimniecība MIGL Dārzi ir lielisks paraugs, kā no brīvdienu hobija amatieriem var kļūt par lielākajiem zemeņu stādu audzētājiem Latvijā. Tiesa, tas prasījis teju divdesmit gadus, bet vai tad kāds solīja, ka būs viegli? «Jebkurā biznesā jāpaiet vismaz desmit gadiem, lai saprastu nianses, pieļautu kļūdas un mācītos no tām,» pārliecināts ir Ilmārs.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Saimniecības Migl Dārzi dosjē

  • Atrodas Kuldīgas novada Laidu pagastā, starp Skrundu un Aizputi.
  • Zemeņu stādus un ogas audzē jau 23 gadus – sākumā Ilmārs un Līga Gulbji ogas audzēja hobija līmenī, lai mazliet piepelnītos, bet nu jau vairākus gadus viņi ir vieni no profesionālākajiem zemeņu stādu audzētājiem Latvijā.
  • Saimniecības nosaukumā vārds MIGL savulaik veidots no ģimenes locekļu vārdu pirmajiem burtiem – mamma Līga, tētis Ilmārs, dēls Gustavs un meita Melanija. Gulbju jaunākā meita Elizabete, kurai drīz būs pieci gadiņi, tolaik vēl nebija piedzimusi (attēlā Ilmārs ar jaunāko meitiņu).
  • MIGL Dārzos izaudzētās zemenes var iegādāties Kuldīgā, kur Gulbju ģimene jau gadiem tradicionāli tirgojas Pilsētas laukumā pie puķu tirdziņa, tieši pie pilsētas kartes.

Katru jaunu šķirni mēs izpētām, lai būtu pilnīgi droši par rezultātu, un, kamēr šķirni pēta, savi trīs četri gadi paiet.

Brīvdienu hobija pārvērtības

Ne Ilmārs, ne Līga savulaik nav mācījušies par dārzkopjiem – Līgas profesija ir skolotāja, un šo darbu viņa dara joprojām, bet Ilmārs pirms tam nodarbojās ar automašīnu restaurāciju. «Zemenes sākām audzēt hobija līmenī kā jau daudzi praktiskie latvieši – ar mērķi piepelnīties pa brīvdienām. Tolaik mēs nenojautām, ka tas pārvērtīsies par nopietnu biznesu,» stāsta Ilmārs. Taču, kā jau tas mēdz notikt, darbs dara darītāju, abi aizvien vairāk iedziļinājās zemeņu lietās, un azarts saprast vairāk izrādījās varen spēcīgs. «Pirmie gadi bija ļoti grūti, bet atskatoties varu teikt tikai vienu – tas bija ļoti labi, ka mēs neko nesapratām, jo visam izgājām cauri pašu spēkiem un mācīšanās no savām kļūdām ir bijusi visefektīvākā pieredze, visi pērieni ir mūsu tagadējo panākumu pamatā!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
3.49 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē