Jauna latviešu ģimene atklāti par dzīvi laukos: Sapņojiet un dariet! Laukos viss ir iespējams

Pavasaris sācies tik darbīgi, ka abi ar vīru jau vairākas dienas jūtamies krietni iztukšoti. Kas ir, tas ir – savā sētā neprotam tā vienkārši sasliet kājas un neko nedarīt. Gribas mazliet piebremzēt, lai ieraudzītu vairāk, sajustu dziļāk un sasmaržotu ciešāk. Laika sprīdis, kad viss ir tik zaļš un ziedošs, nav garš, taču pasakaini reibinošs gan.
Egita Galiņa
Foto: no personiskā arhīva

Mājas dosjē

  • Eglāju viensēta atrodas Jēkabpils novada Variešu pagastā.
  • Tur sava vecvectēva Jāņa Ļūļāka celtajā mājā saimnieko Krišjānis Galiņš ar sievu Egitu un trim bērniem – Kārli (6), Indriķi (5) un Aurēliju (2). Krišjānis ir elektroinženieris un retro motociklu restaurators, bet Egita strādā par žurnālisti un labprāt saka dažādiem radošiem projektiem.
  • Dzīvojamā māja celta laika posmā no 1937. līdz 1940. gadam, un tā atrodas ainaviskā, pauguriem, dabiskajām pļavām un mežiem ieskautā vietā.
  • Īpašuma kopējā platība ir 21,6 ha, un tajā atrodas arī šķūnis, klēts, pirts, mazs dīķītis un jaunbūve (150 m2 plaša), topošā tehnikas novietne un restaurācijas darbnīca.
  • Galiņu ģimenes lauku dzīves ainām vari sekot līdzi arī Instagram @egita.galina.

 

Kad pastkastītē saņēmām Lauku Mājas aprīļa numuru un vēlreiz steidzu pārlasīt, ko nu tur esmu sarakstījusi, neviļus pārņēma sajūta, ka dienasgrāmatas rindu autors bijis kāds cits. Tur no manis mutuļo pārpārēm enerģijas, bet šobrīd abi ar vīru jau vairākas dienas jūtamies krietni saguruši. Mazliet izdeguši pavasara darbu viesulī un nekad nebeidzamo darbu sarakstā. Nemanot atkal esam iekāpuši kaut kādā ātrvilcienā, kas traucas uz priekšu bez pieturām.

Šūpuļkrēsli lielākoties ir ciemiņu ekstra

Varbūt tas skanēs jocīgi, taču savā sētā mēs tā īsti neprotam atpūsties. Precīzāk sakot, apgulties, sacelt kājas un neko nedarīt. Atliek ilgāk par desmit minūtēm piesēst ar kafijas krūzi rokās, un manā prātā jau no stūru stūriem uzglūn domas par visu to, kas vēl jāpaveic.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē