Ilga mūža noslēpums. Patiesībā sliktākais ir vienveidīga pārtika

Cilvēki jau gadu desmitiem meklējuši jaunības eliksīru un mēģinājuši atklāt garas dzīves noslēpumu, un zinātniekiem daudz ko arī izdevies izpētīt. Lai gan daudzi atklājumi mums dzīvē vēl nav īstenojami, ir daudz lietu, kuras varam paši ietekmēt, tādējādi pagarinot savu dzīvi, atzīst ilgas un veselīgas dzīves pētnieks Uģis Klētnieks, kas ikdienā nodarbojas arī ar augu valsts produktu izpēti un ražošanu.
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

Žanna smēķēja vairāk nekā 90 gadus no sava mūža. Varētu izdarīt secinājumu, ka smēķēšana pagarina dzīvi, bet tā gluži nav.

«Kad studēju, ģenētika šķita neinteresants priekšmets. Pēdējos gados, kad redzu, kā šī joma attīstās un cik tajā vēl ir noslēpumu, esmu sapratis, cik tas ir aizraujoši! 98 % mūsu DNS vēl nav precīzi izpētīti, ir tikai daudz hipotēžu, bet šajā ziņā notiek zili brīnumi. Savulaik strādāju Sarkanā Krusta slimnīcā par internistu, vēlāk Organiskās sintēzes institūtā nodarbojos ar zinātni, un tad arī pievērsos dažādiem pētījumiem, tostarp tādiem, kas nosaka, cik ilgu mūžu cilvēks nodzīvos.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē