Vai attiecībās jāsaglabā noslēpums?

Itin bieži, īpaši no sievietēm, ir dzirdēts apgalvojums, ka partnerattiecībās otram visu stāstīt nevajag. Ja vēlies mīļotajam būt interesanta arī pēc daudzu gadu kopdzīves, ir jāsaglabā noslēpums. Bet vai tā patiesi ir? Un kur novilkt robežu starp to, ko partnerim stāstīt un ko nestāstīt?
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock

Konsultēja psiholoģe Dace Bērziņa

Iemīloties jūs viens otrā redzat līdzīgo, nevis atšķirīgo. Taču, kad rozā briļļu periods pāriet, jūs arvien vairāk pamanāt otrā citādo. 

Sava daļa autonomijas

Mēs gana bieži esam dzirdējuši teicienu par pāri kā viena ābola divām pusītēm, taču tas nav veselīgs modelis. Gluži otrādi – tas ir stāsts par divu atkarīgu cilvēku attiecībām. Protams, attiecību sākumā lielākoties visi pāri it kā saplūst – jūs abi vēlaties maksimāli daudz laika pavadīt kopā, bez mitas runāties, jums ir sajūta, ka viens otru saprotat un izjūtat tik labi kā nevienu citu. Bet tas notiek tāpēc, ka iemīloties jūs viens otrā redzat līdzīgo, nevis atšķirīgo. Taču, kad rozā briļļu periods pāriet, jūs arvien vairāk pamanāt otrā citādo. 

Nobriedušu cilvēku neuztrauc otra atšķirīgums: jums abiem sakrīt noteiktas vērtības un intereses, respektīvi, ir kāda kopīga saskarsmes daļa, bet tāpat jūs apzināties, ka ir vēlmes un vaļasprieki, kurus dalīt nevarat. Un tieši tāpēc jums katram ir arī savi draugi un intereses, kuras realizēt vienatnē vai citā kompānijā. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē