Tērpu māksliniece Ieva Ādamsone: Lai līdz zvaigznēm tiktu, vispirms ir degviela jāielej

Tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones darbnīcas durvis bieži virina pazīstami mūziķi, aktieri, politiķi un uzņēmēji, lai šeit tiktu pie apģērba, kāda nav nevienam citam. Nereti Ieva savus viesus sagaida ar glāzi dzirkstošā vīna, un, viņu nepazīstot, varētu domāt, ka arī Ieva pati starp skaistajām kleitām tā viegli trallina pa dzīvi kā šampanieša burbulīši. Taču tieši šī sievišķīgā būtne ir tā, kura tukšā vietā pirms gandrīz gada pirmā sāka izgatavot tik nepieciešamos maskēšanās tīklus Ukrainas armijai un parāva līdzi veselu kustību.
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Sandija Nereta. Grims: Ginta Vītola

– Atceros, pirms gandrīz gada soctīklos parādījās bildes un ieraksti par to, kā latviešu sievietes pin maskēšanās tīklus Ukrainas brīvprātīgajiem un armijai. Vismaz sākumā tie kadri nāca no tavas darbnīcas. 
– Jā, biju pirmā, kas to iesāka. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā likās – kaut kas taču ir jādara, ir kaut kā jāpalīdz, bet nevarēja saprast, ko īsti darīt. Šādā brīdī vispār nāk virsū domas, cik esi bezjēdzīgs! Tādā krīzes momentā esi ar nekam nederīgu profesiju, esi nelietderīgs, lai kaut ko palīdzētu – nemāki ne dzīvību kādam izglābt, ne mērķī trāpīt.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē