Frizieris Pērs – par sabiedrības neiecietību, attiecībām ar dēlu un lauku idilli

Spilgtais frizieris PĒRS BOGOMAZOVS tagad pats ticis pie pandēmijas laika frizūras – mati neesot griezti kopš pērnā rudens. Nav gluži tā, ka galīgi nebūtu bijis iespēju vai vēlmes tos apgriezt, taču Pēram šobrīd jāspēj sadalīt uzmanību starp darbiem Rīgā, pilsētas dārzā un vēl mājā laukos Latgalē, kur ekstravagantais frizieris redzams rosāmies, tērpies krokšos un treniņbiksēs.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Matīss Markovskis
  • Friziera darbs saistās ar lielu empātiju un lietu mainīšanu, jo tu to cilvēku kaut kādā veidā maini.

  • Man vistu kaušana neliekas nekas traģisks. Tas šķiet dabiski – mans draugs tās kauj, es noplūcu spalvas.

  • Dēla tēma laikam ir visjutīgākā manā dzīvē. Satieku viņu katru otro nedēļas nogali, brīnišķīgi, ka viņš man ir.

Pieturzīmes

• Viens no populārākajiem frizieriem Latvijā.
• Friziera darba stāžs – 30 gadu, strādā salonā Amēlija.
• Kafejnīcas Putni augļudārzā īpašnieks.
• Rūdīts rīdzinieks, kas saimnieko arī lauku mājās Ludzā.
• Attiecībās ar dzīvesbiedru Andri Muzikantu.
• Tēvs dēlam, kurš aug divu mammu ģimenē.

 

Ar Pēru tiekamies Rīgā – viņa jaunajā kafejnīcā Putni augļudārzā. Ienākot iekšā, stūrī tiešām čivina divi mazi, dzelteni spārnaiņi. Kafejnīcā mītot arī lielais, krāsainais papagailis, taču tas tagad aiznests uz Pēra mājām mazā atvaļinājumā, jo darbs publiskā vietā tomēr nav joka lieta. Plauktos kārdinošas kūciņas un maizītes, bet grozos izkārtoti svaigi dārzeņi – tā teikt, ja reiz esi ienācis pēc kūciņām, pie viena padusē vari paķert arī brokoli vai kāpostgalvu. Aiz letes grozās smaidīga pārdevēja, kurai uz muguras spīguļo sudraba spārni. Uz brīdi kafejnīcā pazib arī Pēra dzīvesbiedrs Andris. Cilvēki nāk iekšā un uzsauc sveicienu saimniekiem kā veciem paziņām. Kaut arī Pēra kovidlaika projekts atvēries diezgan nesen, cilvēki jau novērtējuši šo vietu, daži mēdzot braukt šurp, lai redzētu, ko jaunu sastrādājis tieši Pērs.

Pēru nevar nepamanīt. Savulaik viņa stils bijis tik krāšņs un lecīgs, ka ar savu parādīšanos spējis pat satiksmi uz ielas apturēt. Šis Pērs ir cits. Runājam ne tikai par galvaspilsētas dzīvi, bet arī par diviem zemes pleķīšiem – viens ir Rīgā, otrs Latgalē. Tur Pērs ļāvis izpausties savām mazpilsētas puikas saknēm, jo no sevis jau nekur tālu nevarot aizbēgt – tie lauki viņā ir, un tā tam arī jābūt. Sarunā brīžiem aizmaldāmies no frizūrām pie olām, vistu plūkšanas un istabas remonta un tad atpakaļ pie Rīgas smalkumiem un vīriešu augstpapēžu zābakiem. Pērs nekad nav varējis būt līdz galam tikai vienā lietā, viņam vienmēr ir vairāki lielie projekti.

– Redzēju interesantu video – frizieris Pērs laukos pie mājas uz soliņa sarunājas ar gaili. Kas tu šobrīd esi vairāk – frizieris, uzņēmējs, lauku dzīves entuziasts?
– Laikam visvairāk joprojām frizieris – tas tomēr ir mans pamatdarbs. Šogad svinēšu jau trīsdesmit gadu jubileju, kopš esmu frizieris. Bet visus šos gadus man bijuši arī neskaitāmi citi projekti – medijiem, modes skatēm, kino. Vienmēr tas ir prasījis daudz spēka un enerģijas. Man bijis tāds režīms – divas dienas strādāju frizētavā, tad divas brīvas, bet patiesībā tad ir fotosesijas, filmēšanas, šāds vai tāds projekts – principā atkal darbs.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē