Diāna Zande: Es zinu, kā tas ir, ka naudas nav un jābaro bērni

Kamēr runājamies, psihoterapeite DIĀNA ZANDE skatās pa prakses logu un priecājas par sauli, bērzu, dažviet redzamiem zāles puduriem, un saka: cik skaista ir šī saulainā diena! Jā, ir darbs, atbildība, nogurums, bet ir arī skaista diena, tikai jāspēj to ieraudzīt.
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Mēs zinām, ka dzīve ir dzīvojama arī tad, kad lāgā neiet, kad sabrūk kaut kas, kad ir tiešām grūti, bet mēs ar to varam tikt galā.

Diāna kopā ar dzīvesbiedru psihologu Juri Sērmukšu prot nesarežģīt dzīvi un atrast prieka mirkļus pat sīkumos, un tas abiem palīdz izdzīvot arī šo visai sarežģīto laiku.

«Mums ar Juri uztvert šo pandēmijas laiku visai mierīgi un racionāli, nekrītot ne panikā, ne liekā satraukumā, palīdz mūsu profesionālais pamats. Abi esam psihologi un izprotam gan cilvēka dzīves gājumu, gan to, ka tā laikā mēdz būt dažādas grūtības un krīzes, un mēs zinām, kā tās pārvarēt. Šī nu reiz dzīvē ir situācija, kad varam teikt: juhū – vienreiz profesija palīdz pašiem! Apzināmies – nevienam nav solīts, ka dzīvē būs tikai labi un skaisti, ka nebūs slimību un grūtību, vai tās ir individuālas vai ģimenes, vai kolektīvas. Mums arī ir liela pieredze, kā pārvarēt grūtības, – esam mobilizējušies, kad bija mazi bērni, kad bija grūti ar naudu, kad viens vai otrs vai kādu brīdi abi divi paralēli bērnu audzināšanai studējām. Mēs zinām, ka dzīve ir dzīvojama arī tad, kad lāgā neiet, kad sabrūk kaut kas, kad ir tiešām grūti, bet mēs ar to varam tikt galā.»

Ne vētra, bet vēja brāzmas

«Nesen ar Juri spriedām, ka esam ļoti privileģētā situācijā, jo mūs pandēmija nav neganti skārusi. Kāpēc? Pirmkārt, neesam izjutuši ierobežojumus, jo dzīvojam mājā laukos pie Mālpils. Uz mums nav attiecies tas, ka pēc astoņiem vakarā nevar iet ārā – es varu iet ārā! Uz mums neattiecas tas, ka nevaram realizēt savus hobijus: mans hobijs ir dārzs, un es tajā varu strādāt kā vasarā, tā ziemā. Uz mums neattiecas tas, ka nevaram iet uz iepirkšanās centriem vai kādu izklaides vietu, jo mūsu izklaides ir pieticīgas, un tās mums sagādā prieku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
1 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē