Aktieris Mārtiņš Meiers: Kādas vēl attiecības, ja man pat suni izvest pastaigā neatliek laika!

Leģendārais režisors Kroders ir teicis, ka Mārtiņš Meiers ir par gudru aktierim, taču balvas un skatītāju atzinība liecina par pretējo. Smaidīgs, atvērts, gatavs palīdzēt un iepriecināt. Vislabāk viņam padodas omletes, bet mīļākie cepumi ir piparkūkas, savukārt viņa telefona ekrānu rotā Ņujorka ziemā. Mārtiņš ierodas uz interviju pēc izrādes Spīdolas nakts Dailes teātrī, ar svaigi noņemtu Melnā bruņinieka grimu, ar acu zīmuļa nodevīgajām pēdām. Spīdolas nakts ir viņa pirmā izrāde uz Dailes teātra skatuves, līdz tam par savu viņš sauca Valmieras Drāmas teātri, kur nostrādājis 16 gadu. Sācis ar Hamleta drauga lomu, bet noslēdzis ar Jāzepa lomu Raiņa Jāzepā un viņa brāļos.
Kristīne Vilīte
Kristīne Vilīte
Foto: Matīss Markovskis

– Kāds kolēģis par tevi teica tā: «Mārtiņš ir brīnišķīgs skatuves partneris, kurš redz un dzird otru. Viņš deg par savu profesiju. Ar Mārtiņu ir jautri, bet vienlaikus atbildīgs gan pret lielām, gan arī mazām lomām. Atbildīgs pret parteri, teātri un cilvēku.» Arī citi saka par tevi labus vārdus. Esi mīlēts.
– Paldies par to, neapšaubāmi ir patīkami dzirdēt. Es mīlu dzīvi un cilvēkus, man patīk iepriecināt tuvos un tālos, kolēģus, draugus, ģimeni. Taču katram mums ir sava ēnas puse, tikai jautājums, vai mēs to rādām citiem. Un, ja rādām, ko tas mums pašiem vai apkārtējiem dod un palīdz. Tici man, neesmu es tik balts un cēls, kā tu te tagad citē, bet esmu ceļā uz labāku sevis versiju. Manuprāt, galvenais ir būt godīgam gan pret sevi, gan apkārtējiem. Man gribētos domāt, ka  komplimentus esmu nopelnījis par to, ka neizliekos.

Kad saņēmu zvanu no Dailes teātra, man daudz nebija jādomā.

– Vai atceries, kāds tu biji, kad ienāci Valmieras Drāmas teātrī?
– Jauns un pārliecināts par sevi. Gatavs gāzt kalnus. Mūsu kurss (Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ilona Balode, Jānis Vimba, Kristīne Krūze, Viesturs Meikšāns, Jānis Āmanis, Ģirts Liuziniks un citi) netika gatavots konkrētam teātrim. It kā visi zinājām, ka mums nav garantētas vietas, bet šķita, ka pabeigsim akadēmiju un visi mūs gribēs, jo esam taču tik jauni, skaisti un talantīgi. Pēdējā studiju gadā bija skaidrs, ka pašiem vien būs jāmeklē iespējas piederēt kādam teātrim.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē