Garkājtētiņa autores Džīnas Vebsteres liktenis – stāsts bez laimīgām beigām

Džīna Vebstere (1876–1916) paspēja uzrakstīt astoņas grāmatas, no tām pasaules mīlestību iemantoja Garkājtētiņš. Un tad, beidzot sagaidījusi iespēju apprecēties ar mūža mīlestību un kļūt par māti, viņa nākamajā rītā pēc dzemdībām aiziet mūžībā…
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Wikimedia Commons

Slavenais radinieks

Stāstot par viņas dzīvi, bieži vien tiek rakstīts – nav ko brīnīties, ka Alise Džeina Čandlere Vebstere kļuva par rakstnieci Džīnu Vebsteri, jo viņas radinieks taču ir pats Marks Tvens! Cilvēks, kuru mēdz dēvēt par sava laikmeta dižāko amerikāņu humoristu un pat Amerikas literatūras tēvu. Turklāt Tvens bija ne vien vecmāmiņas brālis, ko meitene pazina kopš mazotnes, bet arī viņas tēva biznesa partneris. Kaut gan tādā pašā situācijā auga Vebsteres abi brāļi, tomēr viņi savu mūžu ar rakstniecību nesaistīja. Taču nav iespējams noliegt, ka slavenā radinieka ēnā ritēja Vebsteru ģimenes dzīve, kurā netrūka nelaimju un priekšlaicīgas nāves.

Marks Tvens, īstajā vārdā Semjuels Lenghorns Klemenss, bija sestais no advokāta Klemensa septiņiem bērniem. Trīs no viņiem mira mazotnē, izauga tikai četri – trīs dēli un meita Pamela, kura pēc daudziem gadiem kļūs par rakstnieces Vebsteres vecmāmiņu. Advokāta bērniem nācās pašiem izsisties dzīvē, jo visi bija pusaudži, kad tēvu nopļāva pneimonija. Grūtībās nonākušajai ģimenei lieliski noderēja vienīgās meitas talants –  Pamela bija muzikāla, prata spēlēt vairākus mūzikas instrumentus un piepelnījās, pasniedzot ģitāras un klavierspēles nodarbības. Katram aizejot savu dzīves ceļu, Marks Tvens regulāri rakstīja māsai vēstules, daļa no tām ir saglabājušās un publicētas. Tā kā rakstnieks bija lieliski informēts par Pamelas dzīvi, protams, zināja to, ka drīz vien pēc laulībām viņa kļuva par atraitni un viena audzināja bērnus, tai skaitā Anniju – Marka Tvena krustmeitu. Vēlāk rakstnieka māsa dzīvoja kopā ar meitas ģimeni, kurā auga trīs bērni. Kā pirmā pasaulē nāca mūsu stāsta galvenā varone – Alise Džeina Čandlere Vebstere. Sagadījās, ka meitene piedzima tajā pašā gadā, kad iznāca par leģendu kļuvušie Toma Sojera piedzīvojumi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
1 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē