Dažādas pieredzes
Ir pat tāds kā liftinga efekts!
Daiga, skolotāja:
«Bija viens tāds brīdis, kad pamanīju – mana sejas āda ir tā kā mazliet nobraukusi uz leju. Pagalam noskumu. Un nolēmu – ir jāuzlabo garastāvoklis! Pirms tam skropstas biju pieaudzējusi divas reizes – uz savām kāzām un ģimenes fotosesiju, un man patika, kā izskatījos. Tātad jāatkārto! Trāpījos pie ļoti labas meistares, uzreiz pateicu, ka nevēlos nekādus tauriņu spārnus un vēdekļus, un viņa manu vēlmi respektēja – pieaudzēja skropstas, kas ir tikai milimetru garākas par manām dabiskajām, taču izskatās biezākas un ir smuki atliektas. Vīrs droši vien pat nepamanīja, bet pašai prieks bija liels. Un, tā kā man ne pārāk patīk krāsoties, emu priecīga, ka tagad varu uzklāt tikai tonālo krēmu, uzkrāsot uzacis un ne par ko citu neuztraukties. Meistarīte gan ik pa laikam piedāvā uzlikt garākas skropstas, jo es varot to atļauties, tomēr izvēlos palikt pie dabīgā garuma. Reizi divos, trijos mēnešos eju skropstas atjaunot. Līdz šim tā arī neesmu sapratusi, kāpēc vienā reizē man tās noturas gandrīz trīs mēnešus, bet citreiz sāk birt jau pēc mēneša, bet, tā kā mākslīgo skropstu garums tikpat kā neatšķiras no pašas skropstu garuma, mierīgi varu sagaidīt brīdi, kad tās gandrīz visas ir nokritušas, un tikai tad doties atjaunot. Meistarīte līdzi ir iedevusi birstīti, ar kuru šad tad skropstas izķemmēju, lai gan lielas vajadzības pēc tā nemaz nav. Pirms jaunu skropstu pielīmēšanas vienmēr ķīmiski nokrāsoju arī savas skropstas, jo tās tomēr man nav tik tumšas kā pielīmētās. Zinu, ka to nav labi darīt vienā dienā. Ikdienā pat nejūtu, ka man kaut kas būtu pielīmēts, turklāt es vispār esmu diezgan alerģiska. Bet vislielākais prieks man laikam ir par to, ka pieaudzētās skropstas vizuāli it kā atver acis, rada tādu vieglu liftinga efektu. Ne velti uzskata, ka, pieaudzējot skropstas, var attālināt plakstiņu operāciju. Starp citu, viskomiskākā situācija, ko esmu piedzīvojusi ar savām mākslīgajām skropstām, bija, kad aizgāju uz kosmētisko procedūru un kosmētiķe man jautāja, kādus vitamīnus vai līdzekļus lietoju, ka man ir tik labas skropstas…»
Citi lasa
Jāatrod tiešām labs meistars
Ginta, mārketinga speciāliste:
«Jau vairākus gadus ik pa laikam ļaujos mākslīgo skropstu kārdinājumam, jo jau pēc pirmās reizes sapratu, cik tas ir ļoti ērti – nav katru rītu jākrāso skropstas un katru vakaru pirms gulētiešanas nav jācīnās ar tušas paliekām. Atceroties savas pirmās mākslīgās skropstas, jāatzīst, ka tās tiešām bija pacietas un pastīvas – ja nejauši sanāca iebraukt ar seju spilvenā, jutos, it kā būtu tā lelle no manas bērnības, kurai horizontālā stāvoklī aizvērās acis. Bet tagad skropstas kļuvušas kvalitatīvākas – matiņi ir mīkstāki, elastīgāki, un, nejauši tiem pieskaroties, nav diskomforta. Pats svarīgākais – atrast patiešām labu meistaru, kas strādā ar kvalitatīviem produktiem. Reiz, kad vēlējos saposties svarīgam pasākumam, mana meistarīte bija saslimusi, tāpēc meklēju citu un izvēlējos pirmo, pie kuras ātri varēju pierakstīties. Tolaik skropstas vēl pieaudzēja ar silikona acu masku, un es no salona iznācu sarkanām acīm – līmes izgarojumu dēļ procedūras laikā man ļoti grauza acis, un tam sekoja nopietns acs gļotādas iekaisums, ko nācās dziedēt ar pilieniem, kas satur antibiotikas.»
Nav vecuma ierobežojumu!
Nereti mums šķiet – tas, kas piestāv jaunām meitenēm, nobriedušākām sievietēm izskatīsies mazliet vulgāri un pat piedauzīgi, taču ar mākslīgajām skropstām tā nepavisam nav. Pēc skaistām skropstām ilgojas sievietes ikvienā vecumā, un izrādās – pat noslīdējuši acu plakstiņi, kas gribot negribot ar gadiem parādās, var būt iemesls, lai apsvērtu domu doties pie skropstu meistara. «Pareizi pielāgojot skropstas, izvēloties tās ar lielāku atliekumu, mēs varam šo problēmu paslēpt un acis atvērt. Šādos gadījumos izmanto ļoti vieglas skropstas, lai tās izskatītos dabīgi, nevis samāksloti, – it kā būtu vienkārši nokrāsotas ar skropstu tušu. Es teiktu – skropstu pieaudzēšanai nav vecuma ierobežojumu. Izņemot vienīgi noteikumu, ka skropstas drīkst pieaudzēt tikai no 16 gadu vecuma – līdz tam vajadzīga vecāku atļauja,» stāsta skropstu meistare Sabīne Pučinska.
Padoms! Lai izvairītos no samākslota efekta, blondīnēm un sievietēm gados ieteicams izvēlēties brūnas krāsas skropstas. Sievietes reti pašas tādu krāsu izvēlas, bet, kad ierauga rezultātu, ir ļoti apmierinātas ar to. Savukārt tumšmatēm un brunetēm ļoti labi izskatās melnas skropstas.
No dabīga efekta līdz pilnīgam wow!
Iespējams, pret mākslīgajām skropstām noraidoši izturamies tāpēc, ka uz ielas vai pasākumos ne reizi vien redzētas sievietes ar tādām skropstām, ka jau pa gabalu skaidrs – tās nav īstās. Un rodas priekšstats, ka mākslīgās skropstas var būt tikai tādas. Bet tas nu tiešām ir katras pašas ziņā, jo skropstām ir daudz dažādu variantu – var tās izvēlēties brūnganā krāsā, kas izskatās dabīgi, un var melnas, var gan ļoti plānas, kas rada tikai tušas efektu, gan biezākas, kas sniedz pamanāmāku efektu. Tāpat skropstām var būt dažāds atliekums – gan tāds, kas līdzinās mūsu dabīgajām skropstām, gan arī lellīgāks, izteiksmīgāks. Variāciju ir tiešām daudz, un šis skaistumkopšanas pakalpojums kļūst arvien populārāks, jo ar mākslīgajām skropstām var panākt daudz skaistāku efektu, nekā skropstas nokrāsojot ar tušu. Izmantojot tušu, tās parasti salīp, bet katra mākslīgā skropstiņa ir atdalīta pa vienai, tāpēc izskatās tik akurāti un skaisti.
«Skropstas lieku jau astoņus gadus, un pa šo laiku mode ir mainījusies – apjomīgas, garas, izteikti tumšas skropstas vairs nav tik aktuālas. Arvien biežāk sievietes grib izskatīties dabiski un izvēlas vieglas skropstas, kas izskatās kā savējās. Reti ir gadījumi, kad sieviete, vienreiz pieaudzējot skropstas, to vairs nevēlas atkārtot. Daudzas nāk likt skropstas ik pēc divām, trim nedēļām, lai tās visu laiku izskatītos nevainojami – kā svaigi uzliktas. Ja pirmajā reizē skropstas ir uzliktas vai nu mazliet par īsām, vai mazliet par garām, nākamajā reizē to var koriģēt, lai iegūtu rezultātu, kas tiešām patīk un apmierina,» stāsta skropstu meistare.
Turas sešas līdz astoņas nedēļas
Pieaudzētajām skropstām izmanto sintētisku materiālu, bet veselībai tas nekādā veidā pāri nedara. Pieaudzējot skropstu, ādai nepieskaras ne līme, ne arī pats sintētiskais matiņš. Ja gribam, lai izskatās dabiski, uz katras skropstas tiek uzlīmēta viena mākslīgā skropstiņa. Bet, ja ir vēlme, lai skropstas izskatītos apjomīgākas, meistare modelē pušķīti, uz vienas dabīgās skropstas liekot virsū divas vai trīs skropstiņas. Un tad, kad mākslīgā skropsta krīt ārā, tā krīt kopā ar pašas dabīgo skropstu. «Skropstām ir savas dzīves cikls, tāpat kā mati tās nomainās. Katras skropstas mūžs ir vidēji sešas līdz astoņas nedēļas, un vidēji tik ilgi arī noturas mākslīgās skropstas,» norāda Sabīne Pučinska.
Skropstu pieaudzēšanas procedūra ilgst līdz divām stundām, tā ir visai relaksējoša – vienkārši mierīgi jāguļ, acīm ciet.
Palūdz parādīt sertifikātu!
Drošība un veselība ir pirmajā vietā. Tāpēc nekautrējies meistaram palūgt uzrādīt sertifikātu un pajautāt, ar kādiem materiāliem viņš strādā. Pats svarīgākais – lai tie būti Eiropā sertificēti. «Ja izmanto lētus, apšaubāmas kvalitātes materiālus, pieaudzējot skropstas, var būt gan acs apdegumi no līmes, gan alerģiskas reakcijas no pašām skropstām. Protams, var gadīties, ka arī no sertificētiem materiāliem rodas alerģija, tāpēc, ja sieviete zina, ka viņa ir alerģiska un ar jutīgu ādu, tad pirms skropstu pieaudzēšanas iespējams veikt alerģijas testu. Ja turpmākās trīs dienas viss ir kārtībā, droši var veikt pieaudzēšanu,» uzsver skropstu meistare.
Cik tas maksā?
Meistariem cenas ir dažādas – no 25 līdz 55 eiro.
Atceries! Pieaudzētās skropstas nedrīkst krāsot ar skropstu tušu!