• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Ar operāciju pret lieko svaru

  Veselība
  31. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Cīņa ar aptaukošanos un tās izraisīto slimību ārstēšanu kļuvusi aktuāla vairāk nekā 24% Latvijas iedzīvotāju.

  Lai pasargātu savu veselību un uzlabotu dzīves kvalitāti, kā vienu no problēmas risinājumiem ir vērts apsvērt kuņģa samazināšanas jeb bariatrisko operāciju.  Tās mērķis ir samazināt apēstā daudzumu un novērst neizmantoto kaloriju uzkrāšanos, vienlaikus nodrošinot organismu ar visām nepieciešamajām uzturvielām. Šāda operācija uzlabo izskatu un pašsajūtu, bet – pats galvenais – pasargā no pārmērīgā svara radītajām veselības problēmām.

  Nopietns drauds veselībai

  Lai gan mēdz uzskatīt, ka aptaukošanās rada tikai kosmētisku defektu, plaša profila ķirurģiskās klīnikas AIWA Clinic ķirurgs Igors Troickis tam nepiekrīt, uzsverot, ka tā ir hroniska slimība, kuras dēļ attīstās dažādas citas slimības sirdī, asinsvados, aknās, locītavās, endokrīnajā un citās orgānu sistēmās, pieaug vēža risks. Pētījumi liecina, ka aptaukošanās dēļ paredzamais dzīves ilgums vidēji samazinās par 5–10 gadiem. «Aptaukošanās traucē sirdsdarbību, asinsriti, elpošanu, aknu darbību, kā arī rada papildu slodzi mugurkaulam, locītavām, muskulatūrai. Statistika liecina, ka aptaukojušies cilvēki biežāk un agrāk saslimst ar miokarda infarktu un insultu, infekciju slimībām. Diabēts, paaugstināts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis, problēmas ar hormonālo līdzsvaru – tie ir tikai daži no aptaukošanās pavadoņiem,» norāda ķirurgs.

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Latvijā no aptaukošanās cieš aptuveni 24% iedzīvotāju – 28% sieviešu un 19% vīriešu.

  Atkarībā no ķermeņa masas indeksa lieko svaru iedala vairākās pakāpēs. Ķermeņa masas indekss robežās no 35 līdz 40 liecina par otrās pakāpes aptaukošanos, bet no 40 – jau par hronisku slimību. Tas ir brīdis, kad vajadzētu nopietni apsvērt iespēju veikt operāciju, it īpaši tad, ja ir arī paaugstināts asinsspiediens vai 2. tipa cukura diabēts. Igors Troickis neslēpj, ka aptaukošanās ārstēšana ar ķirurģiskām metodēm pasaules attīstītajās valstīs ir ļoti populāra, it īpaši ASV, kur šo metodi izmanto jau trīsdesmit gadu. To arvien biežāk izvēlas arī Latvijas iedzīvotāji, kuru gadiem ilgā cīņa ar liekajiem kilogramiem cietusi neveiksmi.

  Oktobrī AIWA Clinic tiks veikta jau piecsimtā bariatriskā operācija.

  Bariatrisko operāciju mērķis ir panākt, lai pacients apēstu pēc iespējas mazāk pārtikas, tajā pašā laikā uzņemot visas nepieciešamās uzturvielas.

   

  Iespējams zaudēt līdz pat 80% liekā svara

  Pēc operācijas mainās barības apstrādes procesi, netiek uzņemtas liekas kalorijas, kas varētu pārvērsies papildu svara kilogramos. Tieši otrādi, pateicoties bariatrijai, viena divu gadu laikā iespējams zaudēt līdz pat 80% liekā svara. Pēc tam kļūst vieglāk kontrolējamas vai pat izzūd lielākā daļa ar aptaukošanos saistīto slimību, piemēram, 2. tipa cukura diabēts, hipertensija, miega apnoja, netiek pārslogotas un pārstāj sāpēt locītavas.

  Saudzējoša operācija

  Kuņģa samazināšanas operācijas tiek veiktas ar laparoskopiskām metodēm, tas nozīmē, ka tās ir mazinvazīvas un saudzējošas. Pacienta ādā tiek veikti vairāki nelieli griezumi, caur kuriem ķirurgs ievada vēdera dobumā nepieciešamo ķirurģisko un novērošanas tehniku. Pateicoties tam, saīsinās pēcoperācijas periods un pacients var sākt staigāt jau tajā pašā dienā. «Jāsaprot, ka var būt gadījumi, kad bariatrisko operāciju veikt nevar, jo pacients, piemēram, slimojis ar plaušu emboliju, cieš no specifiskiem endokrīnās sistēmas vai psihiskiem traucējumiem. Dažreiz pirms operācijas nepieciešama papildu terapija, lai stabilizētu un uzlabotu veselības stāvokli. Gan pirms operācijas, gan arī pēc tās pacientam būs jāievēro noteikts režīms, rūpīgi jāseko ārsta ieteikumiem,» atklāj Igors Troickis. Taču, ja pacients ir līdzestīgs un soli pa solim izpilda visus ārsta norādījumus, komplikāciju rašanās risks pēc bariatriskās operācijas ir minimāls, bet ieguvums – maksimāls. Protams, šajā periodā ieteicams psihoterapeita un uztura speciālista atbalsts. Aptaukošanās ārstēšana ir komandas darbs, un AIWA Clinic piedāvā labu speciālistu atbalstu, atzīst dakteris Troickis.

  AIWA Clinic ir Latvijā vienīgā privātā daudzprofila ķirurģijas klīnika, kas piedāvā pacientiem maksas un valsts apmaksātus diagnostikas, plaša spektra ķirurģijas pakalpojumus, augstvērtīgu medicīnisko aprūpi viesnīcas tipa palātās, kā arī medicīnisko rehabilitāciju pēc operācijas.

  Ķirurģiskās manipulācijas AIWA Clinic tiek veiktas atbilstoši Eiropas standartiem, garantējot augstu kvalitāti un labus rezultātus. Katram pacientam individuāli tiek piemeklēta viņa veselības stāvoklim piemērotākā ķirurģiskās ārstēšanas metode, ņemot vērā moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas veikt dažādas manipulācijas un operācijas gan ar endoskopijas un lāzera palīdzību, gan klasiskā veidā.

  AIWA Clinic ir ērti nokļūt – tā atrodas Rīgā, Maskavas ielā 241. Ir bezmaksas autostāvvieta.

  Pieraksts uz konsultāciju: tālr.: 67799100, 20022581;

  e-pastā: info@aiwaclinic.lv vai mājaslapā www.aiwaclinic.lv

  Uzzini vairāk par kuņģa samazināšanas iespējām: ŠEIT

   

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+