• Zatlera dēls apvieno bībeli ar Cēsu alus mārketingu: Ir lietas, kuras šajā dzīvē vēlos saprast

  Baznīca
  Gita Vīksne
  14. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Foto no pinkudraudze.lv
  Eksprezidenta Valda Zatlera dēls, Cēsu alus mārketinga direktors studē teoloģiju un svētdienās stājas Piņķu Sv. Jāņa draudzes priekšā.

  «Jau kādu laiku studēju Lutera akadēmijā teoloģiju. Šobrīd rit otrais mācību gads,» PDz atklāj eksprezidenta Valda Zatlera vecākais dēls Cēsu alus mārketinga direktors Gustavs Zatlers. Decembra sākumā viņš nosvinēja 43. jubileju, un saka – studēt var un vajag jebkurā vecumā. 

  «Noteikti nav jābaidās studēt arī tad, ja tev jau ir 40 un vairāk gadu. Patiesībā šis ir pats labākais laiks studēšanai, jo cilvēks jau ir ieguvis zināmu dzīves pieredzi, daudz reālāk skatās uz daudzām lietām. Sevis garīgā izglītošana nekad nevienam nenāk par sliktu,» spriež viņš.

  Zatlers atklāj – viņa kursā esot gan studenti, kas mācības uzsākuši uzreiz pēc vidusskolas, gan arī viņa vecuma.

  «Vidējais studējošo vecums ir ap 30 gadi un uz augšu. Es noteikti neesmu vecākais students kursā,» piebilst Gustavs.

  Vaicāts, kā mārketinga speciālistam radusies interese par teoloģiju, Zatlers skaidro: «Šīs abas lietas jau viena otru neizslēdz. Man ir interesanti, man tas patīk! Tā ir pavisam cita nozare, kas dod iespēju iepazīt jaunus cilvēkus. Ir lietas, kuras šajā dzīvē vēlos saprast un spēt izskaidrot citiem, tāpēc šobrīd vienkārši garīgi izglītojos.»

  Teoloģijas bakalaura studiju ilgums ir četri gadi, un šobrīd mācības pandēmijas dēļ vēl aizvien lielākoties norisinās attālināti.

  Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskās baznīcas apmeklētāji Zatleru ir redzējuši arī stājamies draudzes priekšā un lasām fragmentus no Bībeles. «Piņķu baznīcā esmu lektors. Tas ir viens no kalpošanas veidiem – lasīt cilvēkiem Bībeli,» skaidro Gustavs.

  Par lektoru var kļūt jebkurš draudzes loceklis, kuram ir aicinājums praktizēties Svēto Rakstu lasījumos, ir pietiekami skaļa balss un laba dikcija.

  «Piņķu draudzē esmu jau vairākus gadus. Tajā savulaik kristīts arī mans bērns. Esmu regulārs svētdienas dievkalpojumu apmeklētājs. Tāpēc mainu dzīvesvietas, bet ne baznīcu,» teic viņš.  Zatlers iesaistījies arī Piņķu draudzes padomes darbībā. Uz jautājumu, vai nākotnē plāno kļūt par garīdznieku, Gustavs atbild: «To nevar zināt. Ja būs aicinājums, tad kļūšu. Pagaidām strādāju turpat, kur līdz šim.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+