• Šobrīd

  weather img

  Rīga +6°C Daļēji apmācies, Z vējš, 1.03 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Uģis Kuģis dēlam dod neparastu vārdu; mazuli apmazgā jogurtā, pienā un gī sviestā

  Bērna vārds
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Kopš Latvijas populārākais krišnaīts Uģis Kuģis kļuva par divu dēlu tēvu, viens no apspriestākajiem tematiem bijis mazuļa vārds. Vai ģimene jaunākajam dēlam izvēlējusies tikpat neparastu vārdu kā vecākajai atvasei – Tamalam? Vai arī šoreiz dēla vārds tiks ieturēts krišnaītu tradīcijās, vai tomēr vairāk pietuvināts laicīgai pasaulei?

  Nu kanāla 360TV realitātes seriāla “Ģimene burkā” jaunākajā sērijā Uģis un Linda beidzot paziņojuši, kādu vārdu devuši savai atvasei. To plašākai sabiedrībai ģimene paziņojusi īpašā uguns rituālā, pirms kuras zīdainītis tika apmazgāts jogurtā, pienā un gī sviestā, lai pienācīgi sagatavotu vārda došanas ceremonijai.

  “Šis rituāls dod svētību bērniņam un sagatavo dzīvei. Tas ir pirmais šāds rituāls kopš dzimšanas, kurā Dievs un padievi dod savu svētību, lai mazulis būtu vesels, lai viņš augtu un attīstītos kā vajag. Un tālāk jau seko uguns rituāls,” skaidro Uģa Kuģa sieva Linda.

  Priesterim skaitot mantras un vecākiem turot jaundzimušo, uguns un Dievu priekšā Kuģu ģimene paziņoja, ka jaunāko dēlu nosaukuši par Atulu Krišnu.

  “Atuls ir viens no Dieva vārdiem un nozīmē unikāls, neatkārtojams. Dēlam arī pasē ir rakstīts – Atuls Krišna.” Skaidro Uģis Kuģis. Lai saskaņā ar Latvijas likumdošanu reģistrētu dēla vārdu, visa Kuģu ģimene devās uz Dzimtsarakstu nodaļu un liels bija Uģa izbrīns, kad viņš nesaņēma nekādus komentārus par dēla vārda izvēli.

  “Sākumā biju nedaudz nobijies, jo domāju, ka prasīs paskaidrot, kāpēc šāds vārds. Vispār nemaz – tikai nopriecājās, ka ļoti skaists vārds. Man tas likās wow!”

  Interesanti ka viens no favorītu vārdiem ģimenei bijis arī Ardžuna, taču šo versiju Uģis un Linda noraidījuši, jo to būtu grūti izrunāt cittautiešiem. “Ja dēls brauks uz ārzemēm, tur būs grūti šo vārdu izrunāt. Mēs gribējām vārdu, kas visās valodās vienādi izrunājams,” skaidro Uģis.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+