• Šobrīd

  weather img

  Rīga +6°C Skaidrs, Z vējš, 0 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Šogad atgūts par 69% vairāk nemaksāto uzturlīdzekļu nekā pērn

  Sekss un attiecības
  Ziņu aģentūra LETA
  3. jūlijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  No šī gada janvāra līdz maijam regresa kārtībā valsts budžetā atgūti nemaksātie uzturlīdzekļi 4 661 683 eiro apmērā, kas ir par 69% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt 2017.gadā regresa kārtībā atgūto līdzekļu apmērs no janvāra līdz maijam sastādīja 2 091 563 eiro.

  Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) norādīja, ka, neskatoties uz to, ka atgūto līdzekļu apjoms ar katru gadu pieaug, viņš uzskata, ka joprojām nepieciešams domāt par uzlabojumiem uzturlīdzekļu sistēmā, demonstrējot nulles toleranci pret uzturlīdzekļu ļaunprātīgiem nemaksātājiem ne tikai no valsts, bet arī sabiedrības puses.

  «Bērna uzturēšana ir vecāku pienākums, kura nepildīšanai nav un nevar būt nekādu attaisnojumu, vēl jo vairāk, ja valsts piedāvā iespēju iesaistīties savu finansiālo iespēju robežās,» sacīja ministrs.

  Ministrijā atgādināja, ka par izvairīšanos no uzturlīdzekļu maksāšanas var tikt piemērota kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikuma 170.pantu. Ja uzturlīdzekļu parādnieks negūst ienākumus un nav reģistrējies kā bezdarbnieks Nodarbinātības valsts aģentūrā, ir uzskatāms, ka viņš izvairās no bērna uzturēšanas.

  Vienlaikus Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija (UGFA) var lemt arī par medību, sporta, kolekcijas, kā arī pašaizsardzības šaujamieroča iegādāšanās, realizēšanas, glabāšanas un vai nēsāšanas atļaujas darbības apturēšanu parādniekiem, kuri nenodrošina savu bērnu ar uzturlīdzekļiem, vienlaikus izlietojot finansiālos līdzekļus aktivitātēm un hobijiem, kas prasa finansiālu ieguldījumu.

  Aprīlī pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā papildus paredz regulējumu, kas dod parādniekiem iespēju nokārtot savas saistības labprātīgi. Proti, uzturlīdzekļu parādniekam, kurš divu gadu laikā no likuma grozījumu spēkā stāšanās dienas nosegs savu pamatparādu UGFA, tiks dzēsti likumiskie procenti. Uzturlīdzekļu parādnieks var segt parādu UGFA, atmaksājot tikai pamatparādu bez likumiskajiem procentiem.

  Visi maksājumi, kas UGFA būs saņemti periodā no šī gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam tiks novirzīti pamatparāda segšanai. Ja minētajā periodā pamatparāds tiks segts, tad likumiskie procenti būs dzēsti un uzturlīdzekļu parādniekam tie nebūs jāmaksā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+