• Soda deputāti Evu Mārtužu, kas ņirgājās par geju

  Skandāls
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  20. februāris, 2021
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Jaunās Konservatīvās partijas Saeimas deputātei izteikts aizrādījums par politiskā spēka reputācijas graušanu, un viņa tiek aicināta domāt, ko pauž sociālajos tīklos.

  Pirms dažām nedēļām apvienība Mozaīka tviterī publiskoja kāda homoseksuāla jaunieša e-pasta ekrānuzņēmumu, kur bija redzams, ka viņš 7. janvārī aicinājis Saeimas deputātus, arī Jaunās Konservatīvās partijas pārstāvi Evu Mārtužu, nebalsot par Nacionālās apvienības rosinātajiem grozījumiem Satversmē, kas noteiktu, ka ģimene ir sievietes un vīrieša savienība.

  Pēc nepilnām divām stundām viņš saņēmis izaicinošu vēstuli ar nosaukumu – par emigrēšanu. Tā bija sūtīta no e-pasta adreses, kuras nosaukumā ir vārdi – Ieva Bondere. Tā sākās ar vārdiem: «Saprotu jūsu seksuālās pasaules pārstāvju dziļo sāpi un saprotu, ka vēlaties pārvaldīt pasauli un visiem uzspiest savu anālo baudu.» Mozaīka pieļāva, ka šādas atbildes sūtīšanā varētu būt vainojama Saeimas deputāte rakstniece Eva Mārtuža, jo Ieva Bondere esot rakstnieces radošais pseidonīms.

  Mārtuža taisnojās, ka pati neesot rakstījusi atbildes e-pastu, un solīja, ka nekas tāds vairs neatkārtosies.

  Viņa pat turēja aizdomās savu brāli, lai gan valsts amatpersonas deklarācijā Mārtuža brāli nemaz nav uzrādījusi.

  Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka deputātes rīcība tiks izvērtēta politiskā spēka Ētikas komisijā. Savukārt Mārtuža, apjukusi savos mēģinājumos skaidrot, kas īsti atgadījies, paziņoja – līdz Ētikas komisijas sēdei par šo jautājumu nerunās.

  Pagājušajā nedēļā Jaunās Konservatīvās partijas pārstāvji PDz informēja, ka Ētikas komisijā ir izskatīts Evas Mārtužas darbības jautājums un pieņemts lēmums nosodīt deputātes komunikāciju ar geju. «Mārtužai izteikts aizrādījums par risku neizvērtēšanu, atklājot citām personām darba kontekstā saņemto informāciju, nepietiekami uzmanīgu attieksmi pret personīgajām IT ierīcēm,» teikts komisijas lēmumā. Mārtužai izteikts aizrādījums arī par haotisku, neprofesionālu un šaubas raisošu komunikāciju sociālajos tīklos, tāpēc nodarīts reputācijas kaitējums partijai.

  «Mārtužai uzdots sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu un nepieciešamības gadījumā veikt labojumus savā amatpersonas deklarācijā,» teikts Ētikas komisijas lēmumā. Arī tagad deputāte Eva Mārtuža skaidrot savas rīcības motīvus PDz atteicās. Arī tviterī, kur viņa tik labprāt apgrozījās, rakstniecei vairs nav, ko teikt, un viņas konts ir pazudis.

  2 komentāri

  Andis Uzulnieks
  Kapēc geji un lezbietes vienmēr ir tie aizskartie? Viņi arī mani, kā heteroseksuāli aizskar ar savu vēlmi izrādīties! Kapec tikai viņu viedoklis ir tas pareizākais? Un ja iet runa par ģimeni, tad vispatiesākā ģimenes definīcija ir tā, kura nostabilizējusies cauri gadsimtiem, nevis tā, kuru mums tagad cenšas uzspiest Eiropa un pasaule!!!
  Einars Dubrovskis
  Un kopš kura laika jūsu kā heteroseksuāļa viedoklis ir tas vispareizākais? Nav iespējams cilvēkam aizliegt mīlēt otru cilvēku. Ja sieviete iemīlas otrā sievietē un ja vīrietis iemīlas otrā vīrietī arī tas ir normāli, jo mīlestībai nav dzimuma. Cilvēkam ir jābūt brīvai izvēlei ar ko dzīvot kopā.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē