Skandalozā politiķa Alda Gobzema sievas Kristas pirmā intervija: «To publisko Aldi es vispār nepazīstu»

Intervija
Gundega Roze
2. maijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Natālija Golubova, stils: Laila Trilopa
Šī ir Kristas pirmā intervija, un mēs tiekamies Gobzemu ģimenes savrupmājā, ko cēli sargā labradoru puikas Bostons un Bairons. Mēģinu viņu atminēt kā mīklu, lai saprastu, kas slēpjas aiz trauslās, blondās sievietes melnajās saulesbrillēs viņas Facebook probila bildē. Kā jūtas Alda Gobzema sieva? Vai viņa dzīvo līdzi vīra politiskajām kaislībām? Par ko viņa sapņo? Pēc kā ilgojas?

Jā, ārēji viegli var uzķerties uz zīmoliem un statusa lietām: Chanel somiņa, villa ar peldbaseinu Batezerā, baltais Mercedes-Benz mājas pagalmā un vīrs – bijušais advokāts, tagad politiķis ar skaļu reputāciju. Taču viņa mani sagaida ar jaunās māmiņas komplektu – astē, zempapēžu ērtajos ugos un mazliet noraizējusies. Divus mēnešus vecajam Akselam naktīs ir trausls miedziņš, bet trīsgadīgā Adriana prasa savu uzmanību. Un tad vēl, lai mazajam neizraisītu alerģisku rekaciju no mātes piena, ārsts atsūta Kristai īsziņu, ka turpmāk labāk pārtikt tikai no rīsiem un sausiņiem. «Nu kā lai tagad dzīvo? Nepietiek ar to, ka neesmu izgulējusies, tagad vēl arī jādzīvo badā,» viņa sievišķīgi pasūdzas.

Brīžiem pašironija mijas ar sarkasmu, bet aiz tā visa jūtama ievainojamība un arī spēcīgs raksturs, kas nepakļausies strikti noteiktiem rāmjiem. Būt savrup pašai savā pasaulē – tas ir viņas elementā.

– Šorīt domāju, kā ir būt tavās kurpēs. No vienas puses, esi divu bērnu mamma, mazais Aksels vēl ir zīdainītis, un tas nozīmē, ka pūkains mīļums apņem tavu pasauli; no otras puses, ir politiskie vēji, kas spraucas pa tavas mājas durvīm, jo Aldis ir tai visā iekšā un līdz ar to tas neizbēgami skar arī tevi.

– Un es tieši šorīt domāju, ka intervijā noteikti pirmais jautājums būs par to, ko nozīmē būt politiķa sievai (smejas). Par tiem vējiem… Tas, kas notiek Facebook un citos interneta medijos, ir diezgan šausmīgi. Pat nav jēgas iedziļināties. Protams, ik pa laikam kaut ko palasu, bet tur ir novērojamas divas galējības. Ir cilvēku grupa, kas nemāk pareizi uzrakstīt vārdu Saeima, un otra – nesalīdzināmi mazāka –, kas izsaka konstruktīvus komentārus.

Vai mani tas skar? Es nevarētu teikt, ka mani tas ļoti traucē.

Pagājušā gada maijā ar vīru un meitu bijām Amerikā, un tad viņš domāja – teikt politikai vai . Es teicu: dari, kā zini. Es taču nevaru tev pateikt nē, un tad tu to nedarīsi. Lēmums jebkurā gadījumā jāpieņem tev pašam. Un viņš izlēma, ka ies politikā.

Kad Aldis publiski paziņoja par savu lēmumu un sāka aktīvi darboties, mēs ar meitu pārsvarā bijām mājās vienas pašas. Tā mēs dzīvojāmies.

Vasarā vēl paguvām ar Adrianu aizbraukt uz Itāliju, bet Aldis tikmēr pilnīgā bezzonā ceļoja pa Grenlandi.

Priekšvēlēšanu laiks patiešām bija intensīvs.

Aldis bija prom jau sešos no rīta, un vakaros mēs viņu pat nesatikām. Mēs vispār reti tikāmies.

Turklāt viss priekšvēlēšanu laiks sakrita ar manu grūtniecību. Mums abiem bija savs process, kam iziet cauri. Kādam varbūt šķiet, ka tas ir baigi traki, ja grūtniecība sakrīt ar vīra priekšvēlēšanu laiku. Var jau būt… Bet es centos emocionāli neiesaistīties kampaņas norisē.

Aksels piedzima janvārī. Man šī bija jau otrā grūtniecība, tāpēc nebija stresa par sīkumiem. Pašas dzemdības bija vieglas. Aldis teica – pilnīgs easy. Domāju, ka pēcdzemdību periods ir grūtāks nekā visa grūtniecība un dzemdības kopā. Tagad ir mazliet vieglāk nekā ar pirmo bērnu. Ar Adrianu man šķiet, ka es vispār negulēju. Visu laiku domāju – bet kā citas sievietes kaut ko var paspēt? Es pat nevaru normāli apsēsties pie galda un paēst…

Bet tagad ir tā: jo vairāk ir darba, jo vairāk var izdarīt. Nav laika, lai vārtītos pa dīvānu. Bet ir rutīna. Un tā katru dienu.

– Kā jums te, Baltezerā, iet? Viss kluss un mierīgs?

– Jā, tad, kad nešauj. (Smejas.)

Visu interviju par to, kā Aldis Gobzems Kristu savulaik savaldzināja par spīti draudzenes brīdinājumiem par viņa ausgtprātību un kā viņu ģimenes rit tagad, lasi jaunākajā žurnālā SANTA. «Visvairāk apbrīnoju vīra spēju saglabāt mieru šādos apstākļos — gan izdzīvojot politiskās kaislības, gan pārdzīvojot savas sievas — grūtnieces — teroru,» sarunā atzīst Krista Gobezma. 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs