Mirdza Martinsone: Es nezinu, kas ir mīlestība — ieskats intervijā ar slaveno aktrisi

Intervija
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Ievas Stāsti
Ievas Stāsti
16. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Aiga Redmane, stils Agija Vismane
Mīlētā MIRDZA MARTINSONE. Viņa atkal raksta mīlestības vēstules. Šoreiz – uz skatuves. Pati neizbēgami mīlēta – gan lomās, gan dzīvē. Taču intervijā žurnālam Ievas Stāsti tautā iemīļotā aktrise vaļsirdīgi atzīstas, ka pati nemaz nezina, kas ir mīlestība, atklājot arī, kāpēc neveiksmei tika lemta viņas laulība ar aktieri Mārtiņu Vērdiņu.

Viena no valdzinošākajām būtnēm uz Latvijas teātra skatuves. Viņai izdodas dramatiski saasinātas lomas un piestāv komēdijas. Apveltīta ar visu, kas valdzina vīrieti… Vecāku lolota un sargāta, dzīves rūdīta. Ļoti stipra sieviete.  

Un karjera spoža – pie 90 lomām teātrī, ap 60 lomu kino. 

Jā, aktrise saņēmusi tik daudz jūtu apliecinājumu, bet vai pati ir mīlējusi? «Es nezinu, kas ir mīlestība. Nezinu. Biju aizrautīgs skuķis, ļoti ātri samīlējos čalī. Patika viens, tas aizgāja armijā, tad – atkal cits. Tā visai platoniski. Bet sirdi tam zēnam armijā laikam salauzu, tā ir mana vaina.

Ko lai dara, ka īstu mīlestību nezinu? Bet nemaz nekāda lielā laime tā neesot – liels pārdzīvojums, gandrīz kā slimība, kas jāizslimo.

Ne velti aprēķina laulības esot tās noturīgākās. Varbūt. Kad sastapu Mārtiņu Vērdiņu… Šķita – beidzot mīlestība.» 

Aktieris Mārtiņš Vērdiņš par Mirdzu ir vairākus gadus vecāks, viņš bija glīts tumšmatis, labsirdīgām acīm, viegli dūmakainām. Viņa jūtas esot Mirdzai uzkritušas kā sniegs uz galvas un – savalgojušas, pakļāvušas… Ap to laiku, kad vecais Dailes teātris pārcēlies uz jauno māju Brīvības ielā, viņiem jau dzimusi Madara…

«Man patika nobrieduši vīrieši. Turklāt viņš bija ļoti talantīgs – gan kā aktieris, gan gleznotājs, rakstnieks… To labo jau vajag atcerēties…» Vēsturē Vērdiņš iegājis ar daudzām kinolomām, ar izcilo Šekspīra Hamletu un spožo Raiņa Induli. Mirdza bijusi Vērdiņa dzīves lielā mīlestība, kad iepazinušies, viņš «gājis desmit centimetru virs zemes». Augsts savstarpējs erotisks strāvojums – to redz arī senos dokumentālajos kadros ar šo aktieru pāri – skaisti, gudri, asprātīgi. Mirdza: «Jā, es arī tā jutos… Mūsu pirmie gadi bija ļoti silti. Bet tad sākās tas, kas sākās.»

Visu rakstu lasi šeit:

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+