Dziedātāja Dināra Rudāne: «Pēc dzemdībām šķita — esmu sliktākā māte pasaulē»

Intervija
Agnese Meiere
17. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ieva Andersone
Dziedātāja Dināra Rudāne un viņas dzīvesbiedrs mūziķis Edvīns Ozols pirms pusgada sagaidīja pasaulē nākam savu meitiņu Miriam Amiru. Izsapņotās dabiskās dzemdības beidzās ar ķeizargriezienu un tūkstoš dažādu pārdzīvojumu. Taču nu Dināra izbauda laiku ar ģimeni un mācās arvien jaunas lietas, lai iepriecinātu savējos.

Pēc dzemdībām tev bijušas hormonu vētras… Ko pārdzīvoji to dēļ?

Par grūtniecību parasti saka, cik tas ir sarežģīti. Man viss notika pretēji. Grūtniecība bija absolūti ideāla, reizēm pat aizmirsu, ka esmu stāvoklī, bet pēc dzemdībām vairs nesapratu, kas ar mani notiek. Šķita, ka netieku galā ne ar sevi, ne ar bērnu. Piedzīvoju depresiju, sajūtu, ka ir slikti, ka esmu nesmuka, resna un sliktākā mamma pasaulē. Trakākais, ka tobrīd tu patiešām esi pārliecināta, ka viss ir tik slikti. Tev pat uz sekundi neienāk prātā, ka hormoni pēc dzemdībām vienkārši satrakojušies. Iepriekš biju pārliecināta, ka ar mani tādas lietas nekad nenotiks, bet… notika.

Kad piedzimst bērniņš, ir tik daudz nezināmā un nesaprotamā, taču neviens par to sevišķi nerunā, un tas iedzen vēl lielākā depresijā.

Piemēram, bērniņš raud, un tu nesaproti, kāpēc. Nespēj saprast, kā palīdzēt bērnam, jo viņš taču nevar pateikt, kas kait. Tagad, protams, saprotu, ka jaundzimušam bērniņam, kamēr viņš iejūtas šajā pasaulē, ir diskomforts. Tolaik šķita, ka meitiņa ir slima, bet neviens to neredz un nesaprot. Ja meitiņa miegā noraustījās vai kaut kā ne tā pakustējās, prātā uzreiz šāvās visstulbākās domas par dažādām slimībām, defektiem. Ja man blakus nebūtu Edvīna, droši vien jau būtu trakomājā…

Otrkārt – zīdīšana. Pirmās dienas pēc ķeizargrieziena man nebija piena. Tas radīja milzīgu stresu. Raudādama žēlojos vīram: nevarēju pati piedzemdēt un tagad nevaru arī pabarot, esmu slikta māte. Tiesa, piektajā dienā pēc ķeizargrieziena piens beidzot parādījās, turklāt tik daudz, ka varētu pabarot visu Ķengaragu! (Smejas.) Vēl viena problēma ar zīdīšanu bija tā, ka bērns bija jābaro ik pēc divām stundām, vismaz ārsti tā lika. Meitiņa guļ, mēs viņu modinām. Meitiņa negrib celties, nav pamodināma. Kad beidzot pamostas, paēd, tad atkal nevar nolikt gulēt…

Visu interviju ar dziedātāju Dināru Rudāni lasi MANS MAZAIS jaunajā numurā!

Jaunākajā numurā lasi:

  • Saruna ar dziedātāju Dināru Rudāni par dzīves lielajām pārmaiņām pēc meitiņas piedzimšanas
  • Lielā tēma: zīdīšanas glorificēšana. Mīti un patiesība par krūts barošanu
  • Dzemdību pozas. Ieklausies vecmātes padomā!
  • Aktuāls temats: ekrāns starp mammu un zīdaini
  • Tautas medicīnas metodes. Par un pret
  • Kā atšķirt vēdervīrusu no salmonelozes? 
  • Kad mazulim jāsāk sēdēt un kā kopt piena zobiņus
  • Bērni iedvesmo. Palīdzam priekšlaikus dzimušo bērnu vecākiem
  • Mammas pieredze: pusgads ar meitu Spānijā

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs