• Šobrīd

  weather img

  Rīga -7°C Mākoņains, D/DA vējš, 2.06 m/s

  Slavenības griež dančus – glauniem kungiem un dāmām Rīgas ballē aizliegumi nedarbojas

  Koronavīruss
  Anastasija Kuzminova
  20. oktobris, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64, NO PUBLICITĀTES MATERIĀLIEM, INSTAGRAM
  «Tas, ka šajos apstākļos Rīgas balle notika, ir īsts brīnums. Nespēju noticēt, ka mums izdevās ielēkt pēdējā vagonā,» priecājas ikgadējās Rīgas balles organizatore Natālija Tumševica-Ērgle. Dienā, kad tika atcelts Rimi Rīgas maratons un stājās spēkā aizliegums dejot iekštelpās, šajā ballē bija gan valši, gan jestri danči.

  Rīgas balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle līdz pēdējam bija neziņā, vai smalkais pasākums šogad būs. Arī balles viesi šaubījās, vai jāgludina fraka un jāspodrina kurpes.

  «Viesi interesējās, vai balle notiks, tomēr neviens neatteicās ierasties un neprasīja atdot naudu par ieejas biļetēm,» atceras viņa. Vien dažas dienas pirms Rīgas balles, kuras oficiālo atbalstītāju vidū ir arī Rīgas dome, veselības ministre Ilze Viņķele jau bija paziņojusi – oktobrī dejas vairs nedrīkstēs notikt.

  «Biju ļoti satraukta, nervi bija čupā. Dienu pirms pasākuma Rīgas mērs Mārtiņš Staķis savā vēstulē rakstīja, ka mums jāsaprot, vai varam nodrošināt visu drošības noteikumu ievērošanu, un mudināja apsvērt pasākuma nepieciešamību. Tas, ka nedrīkstam balli rīkot, nebija teikts. Viņš pats gan nevarēja ierasties,» atklāta bija Natālija.

  «Ārzemju viesu šoreiz nebija, jo negribēju riskēt ar savu reputāciju un viesu veselību. Mēs nopietni sekojām visām norādēm, un man kā pasākuma rīkotājai nebija vajadzīgas problēmas. Biju atbildīga par to, lai pasākumā ir droši,» pauda balles patronese. Rīgas ballē uz deju grīdas polonēzi un Vīnes valsi grieza 20 jauniešu – balles debitanti –, spēlēja orķestris, ar deju priekšnesumiem un dziesmām uzstājās īpašie viesi, bet vakarā otrajā daļā, kad atmosfēra jau bija pamatīgi iesilusi, Natālija pati kāpa uz skatuves ar jautrām dziesmām, un dāmas vakarkleitās laidās disko dejās. «Ja bija atļauts, tad kādēļ gan nerīkot? Dzīve, paldies Dievam, turpinās.

  Vajag izbaudīt katru minūti, jo nezini, kas būs rīt.

  Visa lielā pasākumā iesaistītā komanda sūtīja savu pozitīvo enerģiju, lai balle notiktu,» sacīja Natālija.

  «Vakarā gaitā man kļuva skaidrs – nekas slikts neatgadīsies, jo visi bija tik priecīgi, tā noilgojušies pēc emocijām un svētkiem! Esmu pārliecināta, ka pēc balles neviens nesaslima. Ja visapkārt ir tāda pozitīvā enerģija, nevar saslimt ne ar ko. Zinātnieki saka – mūsu imūnsistēma ir atkarīga no emocionālā stāvokļa. Būdami pozitīvo emociju badā, var iedzīvoties ne vien depresijā, bet arī citās kaitēs. Nevajag fanātiski no visa baidīties. Tad jau jābaidās arī no gaisa, jo visur taču ir baktērijas,» pārliecināta ir Natālija.

  Kādi viesi ieradās ballē? Vai tika nodrošināti distancēšanās un dezifekcijas pasākumi? Balles galeriju skaties jaunākajā Privātās Dzīves numurā!

  • No joka līdz Jaunā Rīgas teātra slēgšanai. Ar Covid-19 inficētā aktiera stāsts
  • «Sapratu, ka nav ko pakaļu deldēt!» - Linda Liepiņa noliek Saeimas deputātes mandātu
  • Aktrisei Milenai Gulbei jauna mīlestība
  • Mikam Ozoliņam viltīgs plāns, kā pārdot moci. Maksā 50 eiro un ceri!
  • Glauniem kungiem un dāmām Rīgas ballē aizliegumi nedarbojas
  • Ar ķieģeli pret nodokļiem! Olga Rajecka jau ņem pie dziesmas Reiru
  Privātā Dzīve №42

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+