Šlāgermūziķis Rikardions ceļ savu krodziņu: Nevaru vairs samaksāt celtniekiem

Ģimene
Kaspars Antess
8. augusts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: F64
Šlāgerdziedātājs, kurš popularitāti ieguva TV šovā O!Kartes akadēmija, šovasar paša rokām ceļ krodziņu un sapņo par lielu ģimeni.

Celtniekus nevar atļauties

Rikardions kopā ar savu mīļoto sievieti Alīnu un pusotra gada veco dēlu Bruno dzīvo Priekuļu novada Liepas pagastā. Šogad maijā šlāgermūziķis plānoja atvērt savu muzikālo krodziņu Pie Rikardiona, taču Covid-19 viņa plānus mainīja.

«Nevaru vairs samaksāt celtniekiem, tāpēc šobrīd kafejnīcu ceļu paša rokām, vasarā gan palīgos pieaicināju studentu,» atklāj viņš.

«Bagāts nekļūšu ar kafejnīcu, bet gribu foršu vietu savā dzimtajā Liepā, kur aicināšu dziedāt savus kolēģus. Rēķinos, ka šajos grūtajos laikos šis plāns var arī neizdoties. Ja tā būs, atmetīšu ar roku un domāšu, ko varētu ražot. Nebūšu taču mūžam jauns un nedziedāšu kā lakstīgala, tāpēc ir jādomā, ko darīt arī vecumdienās,» atklāts ir viņš.

Rikardions neslēpj – nogurums ir liels. «No lielās aizņemtības regulāri kaut kur aizmirstu atslēgas vai neizslēdzu televizoru, un tas jau liecina, ka jāpiebremzē. Nākamgad būs vieglāk, jo būšu pabeidzis augstskolu,» sevi mierina viņš. Patlaban Rikardions studē mārketingu Turībā. Un vēl bez studijām un sapņa par krodziņu piepildīšanas daudz laika prasa arī muzicēšana un ģimene.

Ar čigānieti nesaskanēja

Rikardions, kurš ir uzaudzis kopā ar trim māsām un brāli, sevi arī nākotnē redz kā daudzbērnu ģimenes galvu. «Jo vairāk bērnu, jo labāk,» uzskata viņš. 33 gadus vecais mūziķis jau ir divu bērnu tētis. Šlāgerdziedātāja vecākais dēls Eduards, kuram ir jau 12 gadu, dzīvo Anglijā kopā ar savu mammu – Rikardiona pirmo sievu Montu, kura ir čigāniete.

Laikā, kad Rikardions piedalījās TV šovā O!Kartes akadēmija, viņš atzina – sievai gribējies dzīvot Anglijā, bet viņam – ne. Tas arī bijis abu šķiršanās iemesls. Tagad sarunā ar PDz mūziķis min vēl citu pāra nesaderības iemeslu: «Vismaz mana pieredze apstiprināja, ka latvietim ar čigānu kopā sadzīvot ir grūti. Tās ir dažādas dzīves uztveres. Toties, kad sākām kopdzīvi ar pirmo sievu, es gada laikā iemācījos čigānu valodu.» Tolaik mūziķim uzradušies arī draugi no čigānu vidus, taču pēc šķiršanās tie pamazām attālinājušies.

Tomēr arī Rikardionā rit čigānu asinis, jo viņa tēva mamma ir čigāniete.

«Uzaugu īstā latviešu vidē, bet čigāniskais manī tik un tā ir jūtams, īpaši manā mūzikā un izpildījumā,» spriež populārās šlāgerdziesmas Mīlas tuksnesis autors un izpildītājs. Viņu saista radniecība ar latviešu mūziķi Haraldu Sīmani, kura tēvs bija čigāns – Rikardiona vecmāmiņas brālis. «Haralds ir mana tēva brālēns,» precizē Rikardions. «Sīmani esmu aicinājis piedalīties vairākos savos koncertos. Taču viņš čigāniski nerunā.»

RIKARDIONS ar savu vecāko dēlu EDUARDU, kurš piedzima laulībā ar čigānieti Montu.
RIKARDIONS ar savu vecāko dēlu EDUARDU, kurš piedzima laulībā ar čigānieti Montu.

Grib kāzas šķūnī

Pēc pirmās laulības Rikardions guvis mācību par attiecību veidošanu. «Vispirms ir jāatrod kopēja valoda, jāsakārto attiecības, tikai pēc tam jāprecas, nevis otrādi, kā to darījām ar pirmo sievu,» secinājis viņš. Ar savu dzīvesbiedri Alīnu mūziķis ir kopā jau trīs gadus, bet ar kāzām vairs tā nesteidzas, lai gan viņu attiecībās ir dzimis mazais Bruno.

«Esmu tik daudzās kāzās spēlējis! Varu teikt, ka savas kāzas gribētu atšķirīgas no ierastajām. Man neliktos interesanti, ja visi sanāktu viesu namā, kur spēlētu muzikanti. Es gribētu vienkāršāk, tas nebūt nenozīmē lētāk. Piemēram, šķūnī un ar akustisko muzicēšanu kā senos laikos,» sapņo šlāgermūziķis un priecājas, ka jaunākais dēls jau izrāda interesi par mūziku. «Kad spēlēju, viņš vienmēr ir klāt, cenšas arī kaut ko uzspēlēt. Vecākais dēls Eduards nav tik muzikāls, bet mums reti sanāk satikties – reizi gadā, kad viņš vasarā ierodas Latvijā.»

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+