• Skandāls – Egilu Helmani Doma dārza pasākumā režisore aplej ar vīnu

  Skandāls
  Ziņu aģentūra LETA
  30. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Paula Čurkste / LETA
  Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA) Ziemeļvalstu dienas pasākumā Doma dārzā ar vīnu aplējusi režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, noskaidroja aģentūra LETA.

  Režisore aģentūrai LETA skaidroja, ka Ziemeļvalstis viņai ir demokrātijas paraugs. Viņas vērtējumā, vēstniecībām kopīgi atzīmēt nacionālos svētkus ir laba ideja. Taču Helmaņa kunga klātbūtne viņai likusi domāt par Ogres muzeja darbinieku un citu kultūras darbinieku nedemokrātisko darba apstākļu vidi.

  «Esmu emociju cilvēks, un man radās spontāna reakcija, kāpēc pasākumu, kuru es sauktu par demokrātisku, apmeklē nedemokrātisks cilvēks. Esmu ilgi dzīvojusi Norvēģijā un tur mākslinieki diezgan bieži lej uz galvas. Taču es ļoti atvainojos Dānijas pārstāvim, kurš stāvēja blakus Helmanim, ka aplēju to ar vīnu. Tas nebija plānots,» skaidroja režisore.

  Sabiedrības nopēlumu Helmanis izpelnījies gada sākumā, kad saistībā ar viņa ieceri izstādīt sankcijām pakļautajam Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošās porcelāna kolekcijas izstādi izcēlās konflikts starp Ogres pašvaldības vadību un Ogres muzeja darbiniekiem.

  Toreiz muzeja pārstāvji iebilduši pret Helmaņa ieceri muzejā sarīkot sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena porcelāna izstādi no viņa privātkolekcijas, savukārt no domes vadības sekojis lēmums par muzeja reorganizāciju.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē