• Šobrīd

  weather img

  Rīga +26°C Skaidrs, D/DA vējš, 1.54 m/s

  Sieviete gatava samaksāt 2000 eiro, lai tiktu noslepkavots viņas vīrs

  Kriminālziņas
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. septembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas amatpersonas šī gada jūlijā novērsa pasūtījuma slepkavību tā sagatavošanas stadijā.

  Šī gada jūlijā, saņemot Iekšējā drošības biroja rīcībā esošo informāciju par to, ka tiek gatavota kāda pasūtījuma slepkavība, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļa nekavējoties ierosināja kriminālprocesu un veica neatliekamās izmeklēšanas darbības.

  Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika noskaidrots, ka kāda sieviete meklē personas, kuras par samaksu veiks viņas vīra pasūtījuma slepkavību. Turpinot izmeklēšanu, ciešā sadarbībā ar citām Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes struktūrvienībām tika veikts apjomīgs izmeklēšanas darbību komplekss.

  Tostarp noskaidrots, ka par slepkavības izpildīšanu sieviete bija gatava maksāt 2 000 eiro, kā arī to, ka slepkavība bija jānomaskē kā “ielas” konflikts, kuras laikā viņas vīrs tiktu sadurts ar nazi.

  Pēc slepkavības paveikšanas, sieviete arī vēlējās saņemt nogalinātā vīra fotogrāfijas no notikuma vietas, kā pierādījumu par paveikto darbu. Tāpat viņa jau bija izplānojusi alibi un, ko teikt policijā pēc vīra slepkavības.

  Izmeklēšanas laikā Valsts policija guva pietiekošu pierādījumu kopumu par personas gatavoto noziegumu un novērsa to sagatavošanās stadijā. Par aizdomās turēto minētā nozieguma organizēšanā tika atzīta 1988.gadā dzimusi, agrāk nesodīta sieviete, kurai tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tāpat kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts sievietes paziņa, 1983.gadā dzimis vīrietis, kurš bija līdzdalībnieks gatavotās slepkavības izdarīšanā. Vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto un arī viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

  Izmeklēšanā iegūtās ziņas liecina, ka abi aizdomās turētie gatavojās izdarīt slepkavību personīgu motīvu vadīti.

  “Minētais noziedzīgais nodarījums uzskatāms par sevišķi smagu noziegumu, kas ir novērsts pateicoties Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieku profesionālai pieredzei un prasmei nekavējoties reaģēt. Esam gatavi un spējīgi reaģēt – pasargāt dzīvību un veselību ir primārais uzdevums,” uzsver Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

  Par noziedzīgo nodarījumu ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 15.panta 3.daļas, par sagatavošanos noziegumam. Atbilstoši likumam, par sagatavošanos noziegumam atzīstama līdzekļu vai rīku sameklēšana vai pielāgošana vai citāda tīša labvēlīgu apstākļu radīšana tīša nozieguma izdarīšanai, ja turklāt tas nav turpināts no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Jāatzīmē, ka kriminālatbildība iestājas tikai par sagatavošanos smagiem vai sevišķi smagiem noziegumiem, kā tas ir šajā gadījumā.

  Tāpat kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 117.panta 9. un 10. punktiem, t.i., par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, un tā izdarīta mantkārīgā nolūkā, soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+