Raimondu Paulu šokē meitas draudzenes nāve: Tas, ko es uzzināju, ir vairāk nekā drausmīgi!

Slavenības
Marta Kalniņa
Kaspars Antess
8. septembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: F64
Mīklainos apstākļos mirušās Krievijas dziedātājas Valentīnas Legkostupovas nāve satriekusi arī Maestro Raimondu Paulu. Viņš savulaik talantīgajai māksliniecei dāvājis pirmās repertuāra dziesmas, bet komponista meita Anete bija tuva Valentīnas draudzene.

Nomirst mēnesi pēc kāzām

Vasaras izskaņā Krievijas šovbiznesu satricināja padomju laika superhīta Ягода малина (Avenes) izpildītājas pēkšņā aiziešana. Viņa 54 gadu vecumā 14. augustā nomira reanimācijā. Nāve iestājusies galvas traumas dēļ, kas radusies pēc kritiena vannasistabā. Vismaz tā apgalvo Valentīnas Legkostupovas jaunais vīrs – jahtas stūrmanis Jurijs Firsovs, ar kuru dziedātāja salaulājās šā gada jūlijā.

Legkostupovas nāves apstākļus šobrīd izmeklē policija. Dziedātājas meita Anete Brila neuzskata, ka tas bijis negadījums.

«Ir jautājumi, uz kuriem mēs gribētu saņemt atbildes.

Piemēram, kādēļ pēc viņas kritiena vannasistabā ar mums nesazinājās un neziņoja par traumu?

Neadekvāts dzēruma stāvoklis nenozīmē, ka var atstāt cilvēku bīstamos apstākļos. Kāpēc vispār vajadzēja dzert?!» Anete ir sašutusi par mātes jaunā vīra rīcību Valentīnas dzīves pēdējās dienās. Brila saviem sekotājiem Instagram atklāj, ka viņa pati mammu un Valentīnas jauno vīru 6. augustā aizvedusi uz narkoloģisko klīniku.

«Jā, viņi bija stiprā alkohola reibumā. Bet!!! Lūdzu ņemt vērā, ka manu mammu iepriekš nekad neviens, ieskaitot mani, nav redzējis, lietojot grādīgos dzērienus,» akcentē Anete.

Tagad Valentīnas pēdējo dzīves dienu notikumi tiek malti teju katrā Krievijas sarunu šovā, un par galveno vaininieku tiek padarīts viņas vīrs. Atklājas arvien jauni fakti par Juriju Firsovu, kura dēļ Valentīna bijusi kā bez prāta. Viņai aiz muguras bija jau divas laulības, un dziedātāja apgalvoja, ka beidzot sastapusi savu īsto mīlestību. Ilgu laiku abi sarakstījušies feisbukā, bet romantiskas attiecības sākušās pirms gada. Pandēmijas laikā Firsovs atgriezās no ārzemēm un abi nolēma apprecēties.

Lai gan viņš stāstījis, ka ir bagāts un solījis sievai pasakainu dzīvi pie okeāna, paziņas apgalvo – Firsovs esot afērists un nekas vairāk par 25 000 eiro vērtu jahtu viņam nepiederot. Izskan pieņēmums, ka viņš cer mantot mirušās sievas īpašumus. Pēc kāzām Jurijs apzināti mudinājis Valentīnu lietot alkoholu, kā arī ierobežojis viņas kontaktus ar ģimeni – meitu un dēlu. 

Maestro dēļ piedzīvoja Pugačovas greizsirdību

Lai gan Valentīnas slavenāko dziesmu sarakstīja Vjačeslavs Dobriņins, un tās dēļ viņa pat tika dēvēta par viena hita mākslinieci, vislielākā nozīme viņas liktenī bijusi latviešu komponistam Raimondam Paulam, un par dziedātājas traģisko aiziešanu Maestro sarunā ar PDz ir sašutis.

«Tas, ko es uzzināju, ir vairāk nekā drausmīgi! Un neviens tā arī nepaskaidro, kas tur īsti notika. Es jau arī neko vairāk nezinu, jo mūsu ceļi ar viņu sen bija šķīrušies,» saka viņš. Valentīna Paula uzmanību izpelnījās 1986. gadā – pēc tam, kad startēja jauno izpildītāju konkursā Jūrmala. Togad krievu dziedātāja palika otrajā vietā, jo uzvarēja latvietis Igo.

«Tajā laikā man likās, ka viņa ir laba dziedātāja, un tāda viņa arī bija,» toreiz vēl 24 gadus veco dziedātāju Legkostupovu atceras Pauls. «Sākumā viņa iedziedāja vienu manu dziesmiņu, un tā tas viss arī aizgāja,» teic viņš. Par to TV pārraidē Tiešais ēters pagājušonedēļ atgādināja arī Krievijas mūzikas žurnālists un kritiķis Sergejs Sosedovs.

«Pauls viņai uzdāvināja dziesmu Divatā, kas sākotnēji tika rakstīta Allai Pugačovai. Taču Pugačova teica, ka dziedās to kaut kad vēlāk, jo viņai bija raksturīgi nolikt dziesmas gaidīšanas režīmā. Savukārt Valentīnai pēc Jūrmalas vajadzēja repertuāru. Viņa vērsās pie Paula, lūdzot kādu dziesmu. Pauls piedāvāja šo dziesmu, sakot, ka Pugačova pagaidām to nedzied. Valentīna iedziedāja brīnišķīgi, un dziesma labi aizgāja radiostācijās. Pugačova kļuva greizsirdīga.»

Intervijā žurnālistam Urmasam Ottam pirms 30 gadiem Alla Pugačova par atgadījumu ar dziesmu Divatā stāstīja: «Pauls atnesa dziesmu, kas pēc viņa domām jau bija gatava. Kad iebildu, ka man tajā kaut kas nepatīk, viņš ar sev raksturīgo humoru teica: «Gan patiks kādam citam!».

Šī ir vienīgā dziesma, par kuru man ir žēl, jo es taču teicu, ka dziedāšu to! Es pat strādāju pie tās ilgu laiku.»

Valentīnas repertuārā bija arī citas Paula dziesmas – Es smaidu un Tu mani neatstāj.

Par Legkostupovas un Pugačovas konfliktu Krievijas šovbiznesā runāja ilgi. Krievijas primadonna esot ietekmējusi Valentīnas karjeru. Legkostupova intervijā TV raidījumam Manos atmiņu viļņos atcerējās savu uzstāšanos kādā no Raimonda Paula autorkoncertiem Maskavā pagājušā gadsimta 80. gadu beigās: «Uz koncertu ieradās kāda slavena dziedātāja. Viņa sēdēja direktoru ložā.

Es dziedāju dziesmu Divatā, un visa zāle raudāja. Pēc šīs uzstāšanās Raimonds Pauls pienāca pie manis un teica: «Apsveicu, meitenīt, tu tagad esi kā kamols kaklā (dziedātāja TV raidījumā ar žestiem lika noprast, ka šajā vietā sekoja Pugačovas vārds – PDz). Es tikai paskatījos naivām acīm, jo es taču nesapratu, kā tas mani turpmāk ietekmēs… Mans vārds arvien biežāk tika svītrots no koncertprogrammām, un es pazudu no TV ekrāniem.» Tagad, aicināts komentēt seno dienu notikumus ap šo dziesmu, Pauls PDz saka: «Var jau būt, ka tā arī bija. Tā varēja būt, jā… Pugačova ir Pugačova, viņa pagriež visu tā, kā viņai vajag.»

Pirmdzimto nosauca Paula meitas vārdā

Raimonds Pauls ar siltumu atceras Valentīnas attiecības ar Maestro meitu Aneti.

«Mana meita toreiz vadīja konkursu Jūrmala, kur viņas arī iepazinās. Vēlāk, kad Legkostupovai piedzima meita, viņa to nosauca Anetes vārdā. Tas ir fakts. Tā man meita stāstīja, jo viņas abas kontaktējās.» Valentīna vairākās intervijās ir paudusi apbrīnu par savu pirmo dziesmu komponistu Paulu un viņa ģimeni.

«Ar Aneti (Paula meitu – PDz) mēs cieši draudzējāmies līdz Padomju Savienības sabrukšanai. Pat tad, kad mums abām jau bija ģimenes un bērni, braucām viena pie otras, tikāmies,» raidījumam Manos atmiņu viļņos pauda Legkostupova.

«Es tik ļoti iemīlēju šo brīnumaino, apburošo meiteni ar zilām acīm – tīrām kā debesis, un tikpat tīru dvēseli! Tāpēc man pat nebija citu domu, kā saukt savu meitu,» atzina krievu dziedātāja.

Viņas meita ir 29 gadus veca, bet dēls Matvejs – 19 gadus vecs.

Atvadas no Valentīnas notika 20. augustā, un zemes klēpī viņa tika guldīta Troekurovskas kapsētā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+