• Šobrīd

  weather img

  Rīga -13°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Piedodiet par mūsu vieglprātību: Liepupes muižas īpašnieces vīrs neuzvar cīņu ar Covid-19

  Vakcinācija
  Gita Vīksne
  3. novembris
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: NO IZDEVNIECĪBAS ŽURNĀLS SANTA ARHĪVA, FACEBOOK
  «Šī slimība ir īsta un ļoti, ļoti nežēlīga,» par Covid-19 saka Liepupes muižas īpašniece, kuras vīrs mira pēc inficēšanās ar baiso vīrusu.

  «Arī mums šķita, ka tas nekad nenotiks ar mums, bet notika – ļoti nežēlīgi un traģiski,» par vīra Valda saslimšanu ar Covid-19 pirms divām nedēļām sociālajos tīklos vēstīja Egita Lauska. Pārliecināti par dabisko imunitāti un uzskatot, ka cilvēkiem jābūt brīvai gribai potēties, Lauski izvēlējušies pret Covid-19 nevakcinēties.

  «Par vakcīnu domājām – super biznesa projekts – kam vajag, lai vakcinējas. Vīram ir artrīts, un viņš vakcinēties negribēja,» Facebook vēsta Egita.

  Viņas vīrs septembra beigās saslimis ar Covid-19. Pēc septiņām slimnīcas intensīvajā palātā pavadītajām dienām ar augstas plūsmas skābekļa masku uz sejas un vēl tikpat ilgu laiku reanimācijā Egita vēl pagājušajā pirmdienā cerēja uz vīra atveseļošanos.

  «Mediķi dara visu, lai glābtu manu vīru un manu bērnu tēti. Mēs nezaudējam cerību, lūdzam Dievu un mediķus, lai palīdz. Es ļoti ceru, ka šis, mans dvēseles kliedziens, tiks sadzirdēts un novērsīs vismaz kādas ģimenes traģēdiju. Izvērtējiet, mīļie cilvēki, vai vēlaties šo visu piedzīvot,» atzina Egita.

  Cīņu ar Covid-19 viņas vīrs neizturēja.

  Par aizgājēju skumst ne tikai dzīvesbiedre Egita, bet arī meitas Ieva un Elīza, kā arī dēls Dāvids.

  Valda darbības lauciņā bija nekustamie īpašumi, kuram pamatakmeni savulaik ielika vectēva namīpašuma Upīša pasāžas atgūšana. Kopā ar Egitu viņam piederēja uzņēmums, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. Valdis kopā ar sievu darbojās arī Liepupes muižas fondā, kura darbības mērķis ir Liepupes muižas unikālās kultūrvēsturiskās vides saglabāšana, kopšana un atjaunošana, kā arī tūrisma un ar to saistītās infrastruktūras veidošana. Valdis bija līdzās Egitai daudzās Liepupes muižā rīkotās svinībās, kurās viesu vidū bieži bija satiekami arī Latvijā atpazīstami cilvēki. «Ir divas Egitas – pirms un pēc. Un pārmaiņu laiks ir divas nedēļas, kas līdzinās ellei, kurā tevi, tavu ģimeni un dzīvi dauza kā boksa maisu,» nu atzīst Liepupes muižas saimniece.

  Atklājot Valda saslimšanas gaitu, viņa cer klīdināt vakcinēšanās maldus.

  «Vīram nebija ne paaugstināts spiediens, ne liekais svars, ne cukura diabēts. Viņam parādījās Covid-19 simptomi – paaugstināta temperatūra, nespēks, bet nekas īpašs. Vīrs jutās labi, man mājās bija sagatavots komplekts ar D vitamīnu, C vitamīnu, Quercetinu, Ivermectinu. Mēs jutāmies absolūti pasargāti. Slimības 7. dienā vīrs jutās noguris, bet temperatūras nebija,» atminas Egita.

  «8. dienā sākās mana mūža lielākā elle. No rīta vīrs bija saguris, bet nekas īpašs. Pamērot pirkstu ar oksimetru, rādījums bija zem 90. Man sākās panika, un izsaucu ātros, kurus pierunāju atbraukt. Vīru aizveda uz slimnīcu un teica, ka, visticamāk, vakarā būs mājās,» atklāj Liepupes muižas saimniece un piebilst: «Es nezinu, kas notiks tālāk, bet, ja to varētu novērst ar vienu vakcīnu, tagad es būtu ar mieru par to atdot visu. Diemžēl ir par vēlu – laiku atgriezt nav iespējams.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+