• Šobrīd

  weather img

  Rīga +25°C

  Vidusjūras diēta kapsulās
  Cardioace logo

  Operdziedātāja Jenča meita – skaistākā sieviete Latvijā

  Gita Vīksne
  4. jūnijs
  4 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: NO IZDEVNIECĪBAS ŽURNĀLS SANTA ARHĪVA, NO PRIVĀTĀ ARHĪVA (MĀRTIŅŠ PLŪME)
  Viņas mamma ir Rozenštrauha mūza dziedātāja Indra Lintiņa-Lučka, bet tētis – tenors Miervaldis Jenčs. Muzikālo vecāku atvase nupat atzīta par skaistāko precēto sievieti valstī un ieguvusi titulu Mrs. Latvija 2020/2021.

  Uzvarētāju izraudzījās attālināti

  Par Latvijas skaistāko precēto sievieti nupat kronēta divu dēlu māmiņa, informātikas skolotāja Līga Jenča-Salcēviča. Aicinājumu pieteikties skaistumkonkursam viņa internetā izlasījusi nejauši. «Tas bija pagājušā gada sākumā, kad pandēmija vēl nebija sākusies. Apdomājos un sapratu – es to vēlos! Nākamajā dienā piezvanīju mammai un pateicu: «Vakar pieteicos skaistumkonkursam.» Viņa atbildēja: «Nu labi, Līgucīt, ja esi izlēmusi, tad startē!»

  Mrs. Latvija 2020 fināls bija plānots pērn maijā, bet pandēmijas dēļ tika pārcelts uz pērnā gada nogali. Liegums pulcēties konkursu lika pārcelt vēl uz pusgadu.

  «Pirms diviem mēnešiem mums beidzot tika pateikts – fināls būs!» atceras Līga.

  Šoreiz skaistules nekāpa uz skatuves, jo konkurss notika attālināti. 14 dalībnieces sapulcējās online režīmā. «Personīgi man šāds formāts šķita sarežģītāks un apjomīgāks nekā konkurss klātienē. Katrai dalībniecei attālināti bija jāsagatavo trīs iznācieni: tautastērpā, peldkostīmā un vakarkleitā. Žūrijai tie bija jāparāda pašas organizētās fotosesijās un video,» atceras daiļā skolotāja.

  «Vēlējos, lai katrs mans iznāciens būtu īpašs, ar stāstu. Pateicoties manai lieliskajai komandai – sākot ar talantīgo tautastērpa dizaineri Edīti Treiju un beidzot ar brīnišķīgo fotogrāfu Mārtiņu Plūmi –, tas izdevās,» atklāj Līga. 15. maijā beidzot tik noskaidrota skaistākā sieviete valstī, un pirmo reizi tituls tika piešķirts uzreiz par diviem gadiem.

  «Konkursa organizatori teica, ka šādu titulu piešķīruši pirmo reizi. Man tas bija milzīgs saviļņojums, pat šoks. Emociju buķete bija tiešām iespaidīga. Jāpaiet laikam, lai aptvertu, kāds brīnums ir noticis. Konkursa žūrijas atzinība man ir liels gods,» teic Līga. Diemžēl aizkustinošais mirklis, kad skaistumkaraliene tiek kronēta, šoreiz izpalika.  Savu kroni viņa saņēma un piemērīja vēlāk.

  Mantojusi no vecākiem skaistu balsi

  Skaistumkaraliene ir dzimusi muzikālā ģimenē. No saviem talantīgajiem vecākiem – tenora Miervalda Jenča un dziedātājas Indras Lintiņas-Lučkas, kam Latvijas atmodas gados popularitāti atnesa koncerti kopā ar padomju laikā aizliegto dziesminieku Eduardu Rozenštrauhu, – Līgai ir tikusi skaista balss.

  «Sevi par dziedātāju saukt nevaru, lai gan savulaik kopā ar mammu esmu iedziedājusi Eduarda Rozenštrauha dziesmu Atstātā ostas meitene. Manai mammai ir fantastiska balss, un tā ir dzirdama arī manā konkursam veidotajā talantu video, kurš tapis jūras malā. Dziesmas Quo vadis tekstu viņa bija atradusi Eduarda Rozenštrauha mapītē, kas pēc viņa aiziešanas palika pie manas mammas,» stāsta Līga.

  Bērnībā arī Līgai bija iespēja satikt Rozenštrauhu.

  «Manās atmiņās ir aina no kāda koncerta, kurā viņš savos jau cienījamos gados kaut kur skrēja. To enerģiju un dzīvesprieku, ar kādu Rozenštrauhs gāja pa dzīvi, mūsdienās varētu novēlēt daudziem,» teic Līga.

  Vada Dīvu skoliņu

  «Ikdienā strādāju par informātikas skolotāju Ādažu Brīvajā Valdorfa skolā. Paralēli kopā ar draudzenēm darbojos bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādē Lira – tas ir mūsu sirds darbs. Organizējam bērniem dažādus pulciņus, kuros attīstītam viņu radošo potenciālu un talantus. Mums ir gan Dabas skoliņa, gan Jauno uzņēmēju skoliņa. Es esmu Dīvu skoliņas vadītāja, un tajā darbojos ar 7–14 gadus vecām meitenēm,» atklāj Līga.

  Taujāta, kāda ir sajūta, tiekot pie skaistumkaralienes kroņa, Līga atbild: «Uzskatu, ka Latvijā ir daudz skaistu sieviešu, un sevi noteikti neuzskatu par visskaistāko.

  Esmu tikai viena no viņām, tikai kā simbols Latvijas sievietes skaistumam.

  Līdz šim drīzāk esmu bijusi piezemēta un kautrīga. Nekad neesmu gājusi ar pārliecību, ka esmu visskaistākā. Gaumes mēdz būt dažādas – vienam patīk māte, otram meita, trešajam kleita. Arī šajā konkursā netika vērtēts tikai ārējais skaistums, tika pamanīta arī sievietes iekšējā pasaule.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  4 komentāri

  Jānis Podnieks DaD
  Nu ko varu piebilst,diemžēl neko labu par latviešu nacionālo rakstura īpašību skaudību, nenovīdību pret jeb kuru veiksmīgāku ,skaistāku ,bagātāku tautieti ! Ļoti dabīgi skaista jauna sieviete! Pelnīta uzvara skaistuma konkursā! Ja uzskatat ka esat skaistākas, kāpēc nepiedalijaties?

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+