• Mūžībā devusies trimdas latviešu rakstniece Agate Nesaule

  In memoriam
  Ziņu aģentūra LETA
  4. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Mūžībā devusies trimdas latviešu rakstniece Agate Nesaule, mikroblogošanas vietnē «Twitter» norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

  Latviešu rakstniece, profesore Nesaule ir grāmatas «Sieviete dzintarā» autore. Savā dzīvē viņa ir saņēmusi profesionālas atzinības, godalgas un zinātnisko pētījumu novērtējumus.

  Rakstniece un zinātniece dzimusi mācītāja Pētera Nesaules ģimenē. 1944.gada rudenī kopā ar ģimeni devusies bēgļu gaitās uz Vāciju, kur mācījusies latviešu bēgļu skolā.

  1950.gadā izceļojusi uz ASV, kur turpinājusi mācības Mineapolē, studējusi Minesotas universitātē Blūmingtonā. Nesaule bijusi Viskonsīnas universitātes Angļu un amerikāņu modernās literatūras un sieviešu zinātņu fakultātes profesore.

  Romāns «Sieviete dzintarā» 1996.gadā ir guvis «American Book Award» un 1995.gadā – «Wisconsin Librabrians Outstanding Achievement» balvu un atzinību recenzijās dažādos izdevumos.

  1997.gadā romāns iznāca latviešu valodā Ingūnas Beķeres tulkojumā. Romāns tulkots un izdots arī vācu, zviedru, un krievu valodā.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē