• «Mīlestības mājas» vadītāja Grasmane: Disciplinēšana nav vardarbība pret bērnu

  Bērnu audzināšana
  Anastasija Kuzminova
  19. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Mīlestības māja pagalmā košā aprīkojuma vietā ir lāpstas un dēļi, lai bērni varētu radoši izpausties un būvēt savu apkārtni paši. Taču tas, kas notiek aiz iestādes sienām, daudziem bijis pārsteigums.
  Foto: F64, FACEBOOK, NO IZDEVNIECĪBAS ŽURNĀLS SANTA ARHĪVA
  Mīlestības māja pagalmā košā aprīkojuma vietā ir lāpstas un dēļi, lai bērni varētu radoši izpausties un būvēt savu apkārtni paši. Taču tas, kas notiek aiz iestādes sienām, daudziem bijis pārsteigums.
  Stāsts, kas televīzijā izskanēja par Rīgas privātajā mācību iestādē «Mīlestības māja» piekoptajām audzināšanas metodēm, šokēja daudzus.

  Pirms neilga laika LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens» vēstīja par notiekošo privātajā izglītības iestādē Mīlestības māja, kas vienlaikus ir gan bērnudārzs, gan skola.

  Tās vadītāja psiholoģe Ina Grasmane izmanto pašas izstrādāto «Mīlestības pedagoģijas» metodi. Taču vairākas audzēkņu vecāku liecības vēsta, ka tā ir visnotaļ neordināra. Nepaklausīgu bērnu savaldīšanai tiekot praktizēta roku un kāju sasiešana ar lakatiņu, bērna izolēšana speciālā istabā, piparu bēršana uz mēles utt.

  Grasmane pauda, ka raidījumā izskanējušais esot apzināta kaitēšana viņas vadītajai iestādei: «Mēs zinām, ka vairākus mēnešus tiek īstenota mērķtiecīga kampaņa, lai nomelnotu mūsu darbu un mazinātu iespēju «Mīlestības pedagoģijai» attīstīties. Īpaši tendenciozi un nepatiesi tiek runāts par bērnu disciplinēšanas sistēmu darbam ar agresīviem bērniem – atspoguļojot to virspusēji, sabiezinātās krāsās un apvainojot vardarbības īstenošanā pret bērniem.

  Disciplinēšana nav vardarbība pret bērnu. Mīlestības mājā nav cietsirdības, nežēlības, netiek veiktas darbības, kas rada kaitējumu bērna psihiskajai vai fiziskajai veselībai.»

  Vairāk lasi jaunākajā Privātās Dzīves numurā!

  • Šefpavāra Rītiņa pēdējās stundas. Krustmeita atklāj:  «Mārtiņš aizgāja klusi un cēli...»
  • Šausmas mācību iestādē Mīlestības māja. Aktrises Inga Tropa  pastāsta par ar sātana izdzīšanu un pazemojošiem sodiem. Kučinski skaidro, kāpēc tur sūta savus bērnus.
  • No Dalasas Porziņģis atvadās restorānā. Kas notiks ar viņa karjeru?
  • Komponists Lācis pārdevis savu paradīzi pie Lielupes. Viņš tur saimniekoja 13 gadus!
  • Kādēļ Zālītei savā jubilejā žēl meitas.
  • Dejo ar zvaigzni Oliņš būs tētis! 
  Privātā Dzīve nr07

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē