• Šobrīd

  weather img

  Rīga +21°C Skaidrs, D vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Mācītājs Simanovičs notievējis līdz nepazīšanai – kā viņam tas izdevās?

  Svara zaudēšana
  Gita Vīksne
  20. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: FACEBOOK, YOUTUBE
  Pirms pusotra gada mācītājs pameta Rīgas Torņakalna draudzi, un pa šo laiku ir mainījies līdz nepazīšanai.

  «Vizuālo izskatu man ir paticis pamainīt ik pa laikam, lai dzīve nebūtu tik garlaicīga,» PDz smejoties saka teologs, noētiskās veselības kopienas Elizeja līdzdibinātājs Kaspars Simanovičs. 2020. gada vasarā viņš pēkšņi paziņoja, ka beidzis kalpošanu Rīgas Torņakalna baznīcā, kur to darīja 15 gadus.

  Simanovičs neslēpa – par šādu soli izšķīries profesionālās izdegšanas dēļ. Aizejot no Rīgas Lutera draudzes, Kaspars bija miesās ražens vīrs ar iespaidīgu bārdu.

  Tagad, ieraugot Simanoviču, daudzi slaidajā kungā pat neatpazīst populāro mācītāju. «Man vienā brīdī vienkārši sāka nepatikt tas, kā izskatījos un jutos. Bija sajūta, ka jākļūst mazliet vieglākam,» neslēpj Kaspars.

  Kā viņam izdevies panākt tik iespaidīgu rezultātu? «Esmu pamainījis ēšanas ritmu, un jau vairāk nekā gadu ievēroju pārtraukto badošanos,» saka Simanovičs. Tā ir beidzamajos gados populāra metode, kas paredz uzturu uzņemt tikai konkrētā diennakts laikā, bet pārējās stundās no ēšanas atteikties.

  «Mans ēšanas logs ir no apmēram pulksten divpadsmitiem dienā līdz sešiem vakarā. Šo sešu stundu laikā arī ieturu maltītes,» skaidro Kaspars. Atlikušās 18 stundas viņš no ēšanas atturas. Mācītājs uzsver, ka ēdienu izvēles ziņā sevi absolūti neierobežo, tādēļ bada izjūta viņu nekad nemoka.

  Vaicāts, kā spēj sevi disciplinēt, lai neēstu vakara stundās, Simanovičs stāsta: «Ap pulksten pieciem sešiem vakarā paēdu kārtīgas vakariņas, un līdz pat gulēt iešanas laikam man ēst vairs negribas.

  Grūtāk ir no rītiem, kad pieceļos astoņos un jūtu, ka tomēr jau mazliet gribas ēst. Ievēroju šīs ēšanas metodes, pirmās četras stundas pēc pamošanās iesaka neko neēst, lai ķermenis varētu pārstrādāt to, kas tajā vēl ir no iepriekšējās ēdienreizes. Lai nebūtu jādomā par izsalkumu, šajā laikā apzināti ieplānoju dažādus darbus, kas noteikti jāizdara.»

  Viņš neslēpj, ka viņa slaiduma recepte ir tikai ēšanas režīma maiņa, un sportot viņš neesot sācis. «Vizuālās pārmaiņas panāktas tikai uz ēšanas paradumu maiņas rēķina. Šī metode ir patiešām efektīga! Par to esmu pārliecinājies, un tagad piekrītu balerīnai Maijai Pļiseckai, kas reiz, taujāta par pasaulē iedarbīgāko diētu, atbildēja: «Rīt mazāk vajag!» Tā arī ir – vienkārši mazāk jāēd,» spriež Simanovičs.

  Taujāts, no cik kilogramiem liekā svara jau šķīries, viņš saka: «Precīzi skaitījis neesmu, bet domāju, ka pa šo laiku esmu nometis vismaz kādus desmit kilogramus. Tik slaids kā tagad pēdējo reizi biju pirms septiņiem vai astoņiem gadiem.»

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+