LMA rektors Zariņš: Cilvēks, kurš dzīvo pārticībā, nesaprot to, kurš nav paēdis

Gita Vīksne
20. novembris, 2020
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Romāns Kokšarovs (F64)
«Cilvēks, kurš dzīvo pārticībā, nesaprot to, kurš nav paēdis,» uzskata Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, kurš oktobrī devās piketēt.

«Esmu bijis vairākos piketos,» PDz saka Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš. Nesen viņš bija arī to vidū, kas protestēja pret minimālo valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas noteikšanu un priekšlikumu ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa režīmu.

«Katram šobrīd ir savs kara lauks. Šurp esmu atnācis, lai cīnītos arī par neprātīgo Izglītības ministrijas Augstskolu likumu. Kādā no sēdēm izskanēja vīzija par trīs mākslas augstskolu – Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas – apvienošanu.Kā tas var būt, ja Latvijas valsts pirms simts gadiem ir nodibinājusi trīs neatkarīgas augstskolas, kur jaunajiem māksliniekiem ir katram sava mūza,» sašutis ir profesors Zariņš.

Viņš atbalsta arī sava kolēģa tēlnieka Gļeba Panteļejeva cīņu pret plānotajām izmaiņām autoratlīdzību režīmā.

«Es vienkārši nevaru būt par sarkanu lupatu bullim visos jautājumos. Gļebs Panteļejevs ir labs līderis, lai par šo cīnītos.

Es vairāk esmu pedagogs, rektors. Protams, arī gleznoju, taču šobrīd nav laika rūpēties, lai mani darbi tiktu angažēti. Gleznoju nevis tādēļ, lai savus darbus pārdotu, bet tādēļ, ka nevaru bez tā dzīvot. Ir brīvie mākslinieki un tie, kas strādā augstskolās vai citās organizācijās. Kritiskā brīdī visiem ir jābūt kopā,» uzsver Zariņš.

«Gan zemniekiem, gan māksliniekiem ir tiesības būt saimniekiem savā zemē. Manuprāt, Saeimai šobrīd ideāli piestāvētu uzraksts: «Ja viņiem nav maizes, ko ēst, lai ēd kūkas!» Tāds bija Francijas karalienes Marijas Antuanetes padoms trūkumcietējiem, un viņai tika nocirsta galva. Cilvēks, kurš dzīvo pārticībā, nesaprot to, kurš nav paēdis,» pauda Zariņš.

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+