Kuram lielāks naudas maiss? 10 turīgākie cilvēki Latvijā

Miljonāru dzīve
Zane Piļka-Karaļeviča
9. janvāris
3 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: Oļegs Fiļs
Daudzas nozares 2020. gadā skārusī krīze tikpat kā nemaz nav ietekmējusi Latvijas 100 turīgāko cilvēku sarakstu. Kam bija nauda, tiem arī tagad tās ir, cik uziet – tā atzīts Dienas Biznesa izdotajā žurnālā Miljonārs, kas veidots sadarbībā ar Lursoft.

Žurnālā Miljonārs uzsvērts – veidojot turīgāko cilvēku topu, atklāts, ka daudzās tautsaimniecības jomās šobrīd nākotnes perspektīvas ir neskaidras, tas arī apgrūtinājis objektīvi novērtēt uzņēmumus. Papildus tam uzņēmumi 2019. gada pārskatus iesniedza ar novēlošanos, un atsevišķas firmas tos nebija iesniegušas pat līdz novembra vidum. Šā iemesla dēļ turīgāko cilvēku topā vietu zaudējis pat pagājušā gada bagātākais vīrs – informācijas tehnoloģiju uzņēmuma Mikrotīkls līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kura bagātība bija 202 miljoni eiro.

151 MILJONS EIRO

Rietumu bankas līdzīpašnieks LEONĪDS ESTERKINS šogad var gavilēt, jo kļuvis ne tikai par Latvijas bagātāko cilvēku, bet arī gada laikā pieaudzējis savu bagātību par 31 miljonu eiro.

144 MILJONI EIRO

Lai gan jau otro gadu risinās ABLV bankas likvidācijas process, bijušais baņķieris OĻEGS FIĻS nav kļuvis ne par centu nabagāks, tieši otrādi – viņa bagātība salīdzinājumā ar pagājušo gadu augusi par 44 miljoniem eiro.

126 MILJONI

Turīgāko cilvēku trijniekā atrodas vēl viens baņķieris – kādreizējās ABLV bankas līdzīpašnieks ERNESTS BERNIS. Arī viņa bagātība gada laikā, lai arī nedaudz – par 6 miljoniem eiro –, tomēr augusi.

81 MILJONS EIRO

Viens no lielākajiem Rietumu bankas līdzīpašniekiem ARKĀDIJS SUHARENKO bagātāko cilvēku topā gada laikā pakāpies par četrām vietām un audzējis savu kapitālu par 19 miljoniem eiro.

75 MILJONI EIRO

Pa turīgāko cilvēku topa kāpnēm mērķtiecīgi katru gadu arvien augstāk kāpj kokzāģētavas SIA AKZ vienīgais īpašnieks ULDIS ASARS. Viņa turīgums audzis par 9 miljoniem eiro.

74 MILJONI EIRO

Šis gads azartspēļu biznesam bija diezgan smags, Covid-19 krīzes dēļ SIA Alfor valdes priekšsēdētājam JĀNIM ZUZĀNAM nācās slēgt arī spēļu zāles. Neņemot to vērā, mākslas kolekcionārs un mecenāts savu bagātību pratis pieaudzēt par 12 miljoniem eiro. Krīze viņam arī netraucēja piepildīt sen lolotu sapni, atverot privātās mākslas muzeju Zuzeum.

73 MILJONI EIRO

Nekustamo īpašumu uzņēmējs JUSTS NIKOLAJS KARLSONS topā nokritis par divām vietām. Arī viņam piederošo aktīvu vērtība sarukusi par 3 miljoniem eiro. Viņam vienpersoniski piederošās piecas kompānijas piedzīvo zaudējumus jau vairākus gadus pēc kārtas. Taču Karlsons joprojām ir viens no turīgākajiem cilvēkiem valstī.

58 MILJONI EIRO

Nekustamo īpašumu biznesa veterāns IVO ZONNE, kuram vienpersoniski pieder uzņēmums SIA Barons Kvartāls, ir jaunpienācējs Latvijas desmit bagātāko cilvēku pulciņā. No 20. vietas pērn viņam miljonāru topā izdevies pakāpties uz 8. vietu. Zonnes bagātība augusi par 22 miljoniem eiro.

50 MILJONI EIRO

Vēl viens jauniņais bagātnieku desmitniekā ir AS Industra Bank (kādreizējā Meridian Trade Bank) padomes priekšsēdētājs JURIS ADAMOVIČS. Pērn viņš ar 30 miljoniem eiro ierindojās dalītajā 24.–26. vietā, bet šogad, audzējot savu bagātību par 20 miljoniem eiro, atrodas jau devītajā pozīcijā. Vērtīgākais viņam piederošais aktīvs ir 51% līdzdalība SIA Baltic new Technologies, kas ražo augstvērtīgus, Eiropas tirgus prasībām atbilstošus naftas produktus.

44 MILJONI EIRO

Latvijas 100 turīgāko cilvēku saraksta pirmajā desmitniekā iekļuvis arī ceļu būves uzņēmuma AS A.C.B. valdes priekšsēdētājs VALDIS LEJNIEKS, kurš pērn ierindojās vien 16.–19. vietā.

 

3 komentāri

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+