• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, D vējš, 4.63 m/s

  Pēc atteikuma stāties dzimumattiecībās vīrietis pret draudzenes roku nodzēš cigareti un uztaisa zilumus

  Kriminālziņas
  Santa.lv
  Santa.lv
  22. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  15.oktobrī Rīgas pašvaldības policisti devās izsaukumā uz kādu dzīvokli, kur norisinājās vardarbīgs ģimenes konflikts. Izsaucēja notikuma vietā likumsargiem pastāstīja, ka dzīvesbiedrs mājās pārradies alkohola reibumā. Sieviete atteikusies ar viņu stāties dzimumattiecībās, jo tajā pašā istabā netālu nolikti gulēt bērni. Pēc atteikuma vīrietis savai dzīvesbiedrei vairākas reizes iekniebis tā, ka palikuši zilumi, bet vēlāk viņš uz sievietes rokas nodzēsis cigareti.

  Pārrunu laikā sieviete likumsargiem parādīja savas rokas un kājas, uz tām bija redzami gan pamatīgi zilumi no kniebšanas, gan arī apsārtums, kas radies no cigaretes nodzēšanas. Visu notiekošo redzējuši arī abi bērni. Vecākais no viņiem, kas bija no tēva iepriekšējām attiecībām, apstiprināja, ka tētis bijis vardarbīgs pret pamāti.

  Savukārt manāmi iereibušais vīrietis policistu klātbūtnē uzvedās mierīgi un noliedza, ka būtu kniebis savai dzīvesbiedrei.

  Arī cigareti viņš teicās neesot dzēsis pret sievietes roku – tā vienkārši esot izslīdējusi no viņa pirkstiem un netīšām piezemējusies uz draudzenes rokas.

  Izvērtējot situāciju, policisti vairākkārt aicināja cietušo rakstīt pieteikumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes, taču sieviete no šīs iespējas atteicās. Tāpat policisti izskaidroja, ka par miesas bojājumu nodarīšanu ir iespējams uzsākt administratīvo lietvedību un nozīmēt tiesu medicīnas ekspertīzi, taču diemžēl arī no šīs iespējas sieviete atteicās. Izsaucēja skaidroja, ka dzīvesbiedru uz ielas neatstāšot, tāpēc atļaušot viņam palikt dzīvoklī līdz rītam. Savukārt no rīta izlemšot, ko darīt tālāk. Sieviete atkārtoti piekodināta apdomāt savu lēmumu, jo bez cietušā piekrišanas likumsargi nevar turpināt procesuālās darbībās. Sieviete savu lēmumu nemainīja.

  Lai arī sieviete atteicās no varmākas nošķiršanas iespējas un tiesu medicīnas ekspertīzes, policisti dzīvoklī konstatēja, ka tēvs bērnu klātbūtnē ir smēķējis.

  Vīrietis skaidroja, ka smēķējot tikai virtuvē, taču dzīvokļa nelielās platības dēļ tabakas dūmi bija jūtami arī istabā, kurā bērni gulēja. Tādēļ lietas materiāli par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem, kas izpaudās kā dzīvesbiedres fiziska ietekmēšana bērniem redzot un smēķēšana bērnu klātbūtnē, pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem tēva atbildības izvērtēšanai.

  Vardarbība pret sievieti ir uz dzimumu balstītas vardarbības rīcība, kā rezultātā rodas vai var rasties fizisks, seksuāls vai garīgs kaitējums  vai  ciešanas  sievietei, ieskaitot šādas darbības draudus, piespiedu  darbības  vai  patvaļīgu  brīvības  tņemšanu, neatkarīgi, vai tā notiek  sabiedriskās vai privātās dzīves ietvaros.

  Lai arī par seksuālu vardarbību ģimenē tiek runāts daudz retāk – arī šāda vardarbības forma pastāv.  Neatkarīgi no vardarbības formas likumsargi pēc cietušā lūguma ir tiesīgi varmāku nošķirt uz laiku līdz 8 dienām, kā arī noteikt tuvošanās aizliegumu. Pārkāpjot iepriekš minētos ierobežojumus, persona saucama pie kriminālatbildības.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+