Izdevies ierobežot ugunsgrēku Kārsavas novadā, kopumā izdeguši 32 hektāri

Ugunsgrēks
3. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ivars Soikāns / LETA
Otrdienas vakarā ir izdevies ierobežot plašo kūdras un meža ugunsgrēku Kārsavas novadā, un kopumā tajā izdegusi 32 hektāru liela platība.

Ugunsgrēka izplatība ierobežota plkst.18.42. Kopumā izdeguši 22 hektāri kūdras un desmit hektāri meža. Ugunsgrēka likvidācijas darbi vēl turpinās, piebilda Palkavniece.

Jau vēstīts, ka pirmdienas vakarā Beržovkas kūdras purvā, kas atrodas Kārsavas novada Malnavas pagastā, izcēlās plašs ugunsgrēks, kura dzēšanā iesaistījās VUGD, Valsts meža dienesta, «Latvijas dzelzceļa» un Valsts robežsardzes darbinieki, kā arī degošā kūdras purva apsaimniekotāju uzņēmumā nodarbinātie. Dzēšanai tika izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Ataustot otrdienas rītam, ugunsgrēks bija izplatījies dziļāk mežā, bet kūdras ugunsgrēka izplatība nebija palielinājusies.

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS) aģentūrai LETA klāstīja, ka potenciāli apdraudējuma zonā ir četras mājas, taču apsekojot teritoriju, konstatēts, ka piedūmojums ap tām konstatēts nav. Citu nozīmīgu objektu ap ugunsgrēka teritoriju nav.

SiIicka pieļāva, ka kūdras gruzdēšana var notikt vēl mēnešiem ilgi, taču cīņā ar uguni varētu palīdzēt lietus.

Pirmdien ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, kas ļāva liesmām izplatīties, ūdens ņemšanas vietu trūkums, kā arī tas, ka četru kilometru attālumā atrodas Krievijas robeža un ugunsgrēks var pāriet tai pāri. Informācija par notikumu un iespējamo uguns izplatību nodota arī Krievijas ugunsdzēsības dienestam.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs