• Bordelī Rīgas centra privātmājā pārsvarā nodarbinātas sievietes no Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas

  Kriminālziņas
  Ziņu aģentūra LETA
  1. decembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Valsts policijas (VP) likvidētajā bordelī vienā no Rīgas centra privātmājām pārsvarā tikušas nodarbinātas sievietes no Krievijas, Ukrainas un Balktkrievijas, informē VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

  Policija iepriekš informēja, ka policistu ierašanās brīdī bordelī atradās četras ārvalstu sievietes, kuras tobrīd sniedza seksuālus pakalpojumus klientiem. Gžibovska pastāstīja, ka šīs četras sievietes Latvijā bija ieceļojušas un uzturējās legāli.

  Pret viņām saskaņā ar Latvijas likumdošanu nekādas sankcijas par dalību bordelī gan netiks vērstas. «Šādos gadījumos visdrīzāk var runāt par sieviešu atzīšanu par cietušajām,» norādīja policijas pārstāve.

  Policija iepriekš informēja, ka bordelis Rīgas centrā bija darbojies kopš šī gada sākuma. Gžibovska skaidroja, ka patlaban nav zināms, cik daudz sievietes kopumā pirms bordeļa likvidēšanas tajā strādājušas, jo nekādi līgumi ar sievietēm netika slēgti.

  Jau ziņots, ka novembra sākumā policija saņēma informāciju, ka vienā no Rīgas centra privātmājām ir izveidots bordelis, kurā dzīvo un par prostitūtām strādā sievietes no citām valstīm. Iegūtā informācija liecināja, ka bordelī ar sutenerismu nodarbojas organizēta grupa vairāku cilvēku sastāvā.

  Pārbaudot saņemto informāciju, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi aizdomās par sutenerismu aizturēja divus vīriešus, kuri dzimuši 1990.gadā un iepriekš nav sodīti. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no viņiem bijis suteners un devis uzdevumus savervētajām sievietēm, savukārt otrs palīdzējis noziedzīgā nodarījuma īstenošanā, veicot dažādus sadzīviskus darbus. Pāris dienas vēlāk policisti aizturēja trešo grupas dalībnieku – 1970.gadā dzimušu vīrieti, kurš ir ēkas saimnieks.

  Policistu ierašanās brīdī bordelī atradās četras ārvalstu sievietes, kuras tobrīd sniedza seksuālus pakalpojumus klientiem.

  Noziedzīgās grupas dalībnieki ar interneta sludinājumu palīdzību no ārvalstīm kā prostitūtas piesaistījuši arvien jaunas sievietes, kuras bieži mainījās un katra no viņām šajā vietā dzīvoja un strādāja dažas nedēļas.

  Par bordeļa izveidošanu, uzturēšanu, vadīšanu un finansēšanu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods. Savukārt par sutenerismu, ja to izdarījusi organizēta grupa, paredzēta brīvības atņemšana no pieciem līdz 15 gadiem.

  Latvijā prostitūcija ir legāla, taču ar ierobežojumiem, kuri atrunāti Prostitūcijas ierobežošanas noteikumos. Ierobežojumi noteikumos gan galvenokārt vērsti uz pakalpojumu sniedzējiem, nevis saņēmējiem. Latvijā personai atļauts sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai sev piederošā vai īrētā dzīvojamā telpā. Šos pakalpojumus aizliegts sniegt, ja telpa atrodas tuvāk par 100 metriem no izglītības iestādes vai baznīcas, ja tajā uzturas nepilngadīgais vai ja pret seksuālo pakalpojumu sniegšanu iebilst citas dzīvoklī mītošas personas. Seksuālos pakalpojumus aizliegts arī piedāvāt un reklamēt internetā un presē.

  Par sutenerismu un bordeļu uzturēšanu atbildība paredzēta Krimināllikumā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē