Ķemeros būs skaisti: atjaunots 91 gadu senais ūdenstornis ar skatu laukumu

Jūrmala
Santa.lv
Santa.lv
2. oktobris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Artis Veigurs
Jūrmalā pabeigta 91 gadus senā Ķemeru ūdenstorņa pārbūve – tornis atjaunots tā vēsturiskajā veidolā, 42 metru augstumā ierīkojot skatu platforma.

Līdz pavasarim ūdenstornī tiks iekārtota pastāvīgā ekspozīcija par Ķemeru kūrorta vēsturi. Durvis apmeklētājiem ūdenstornis un 20 hektāru plašais atjaunotais Ķemeru kultūrvēsturiskais parks vērs nākamā gada pavasarī.

Ķemeru ūdenstornis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un vienīgais ūdenstornis Latvijā, kurā saglabāta tā pamatfunkcija – ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšana – un kurš darbosies kā publiski pieejams skatu tornis. Būvdarbi tornī ir pabeigti, patlaban torņa ekspozīcijas iekārtošana, ko plānots pabeigt nākamā gada pavasarī. Ūdenstorņa pirmajā stāvā tiks izveidots tūrisma informācijas punkts, otrajā stāvā būs ekspozīcija par Ķemeru kūrorta vēsturi, savukārt trešajā stāvā un uz torņa jumta ir ierīkotas skatu platformas. 

Ķemeros kopš pagājušā gada nogales notiek vērienīgi vēsturiskā parka atjaunošanas darbi. Vēsturiskajā veidolā tiek rekonstruēti 12 tiltiņi pār Vēršupīti, šobrīd 11 tiltiem ir pabeigti galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, tiek restaurētas tiltu margas un notiek sagatavošanas darbi tiltu segumu izbūvei.

Tiek restaurēta rotonda uz Mīlestības saliņas, paviljona Ķirzaciņa  atjaunošana pie sēravota jau gandrīz ir pabeigta, vēl atlikuši jumta seguma izbūves darbi. Drīzumā plānots uzsākt arī pieminekļa Ķemeru kūrorta dibinātājiem un direktoriem atjaunošanu. Ķemeru parka partera daļa būs košākā parka zona – tur sastādīti vairāk kā 5000 košu rožu un hortenziju stādu, kā arī vairāk kā 19 tūkstoši ziemciešu.

Tiks tīrīta un padziļināta Vēršupītes gultne, nostiprināti upītes krasti. Ir pabeigta skvēra Tautu deja atjaunošana.

Visā parka teritorijā notiek aktīva celiņu konstruktīvo kārtu izbūve, kā arī tiek izbūvēti inženierkomunikāciju tīkli. Līdztekus Ķemeru parka atjaunošanai notiek arī apkārtējo ielu sakārtošana: pie Ķemeru ūdenstorņa izbūvēta autostāvvieta un tiek pārbūvēta Gleznotāja Miervalža Ķemera gatve, gar ielas malām izbūvējot autostāvvietas, notiek Katedrāles ielas un Tukuma ielas posma atjaunošana.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+