• Kāpēc Levits atteicās no lielākas algas?

  Valsts prezidents
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  24. novembris, 2020
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Nedēļas garumā sabiedrībā kaismīgi tika apspriests Valsts prezidenta iespējamais algas paaugstinājums, bija daudz neskaidrību – kādēļ tagad, un cik tad tai lielai jābūt. Piektdien prezidents pieņēma lēmumu – viņam nākamgad algas palielinājums tomēr nav vajadzīgs.

  Pagājušajā nedēļā gluži kā karsts kartupelis tika viļāts Valsts prezidenta kancelejas pirms budžeta projekta skatīšanas 2. lasījumā iesniegtais un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītais priekšlikums, ka nākamgad Egita Levita alga un reprezentācijas izdevumi palielināmi par 360 eiro.

  Ziņa, ka valsts galva varētu saņemt lielāku atalgojumu laikā, kad daudzi zaudē darbu, tiek samazinātas algas uzņēmējdarbībā un visur tiek runāts par krīzi, sadusmoja daudzus. Tika izpētīta arī prezidenta valsts amatpersonas deklarācija, kura uzrāda, ka Egilam Levitam pieder divi dzīvokļi Rīgā un vēl viens Cēsīs. Viņam ir arī zeme Mārupes novadā un zeme ar ēkām Engures pagastā. Dažādos ieguldījumu fondos viņš uzkrājis ap miljonu eiro, bet bankās glabā ap 300 000 eiro.

  Piektdienas vēlā pēcpusdienā Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis prezidenta vārdā izplatīja paziņojumu: «Ņemot vērā pašreizējo situāciju, ko negatīvi ietekmējusi Covid-19 vīrusinfekcijas izplatība, Egils Levits rosina Valsts prezidenta atalgojumam 2021. gadā nepiemērot ikgadējo indeksāciju un saglabāt to 2020. gadā noteiktajā apmērā.»

  Līdz ar to šābrīža budžeta projektā tiek paredzēts, ka algu palielinājums valsts sektorā nākamgad nepienākas Levitam un vēl Saeimas deputātiem, kuri pirms nepilniem diviem gadiem paši nolēma savas 2963 eiro lielās algas iesaldēt.

  Pārējās valsts augstās amatpersonas, ja nākamā gada valsts budžetu pieņems šābrīža redakcijā, pie algu paaugstinājuma gan tiks.

  Piemēram, premjera atalgojums palielināsies par 241 eiro un nākamgad sasniegšot 5055 eiro, bet ministri saņemšot 4798 eiro, kas ir par 228 eiro vairāk nekā šogad.

  Latvijas lepnums aicina apdomāties

  Prezidenta algas jautājumā ceturtdienas vakarā ar sirdi plosošu publisku vēstuli klajā nāca arī pērn par Latvijas lepnumu atzītais jaunais kulinārijas blogeris Pipars jeb Rojs Puķe. «Man ir bijis tas gods ar jums tikties personīgi. Es viesojos pie jums 2019. gada nogalē, kad Rīgas pilī uzņēmāt titula Latvijas lepnums ieguvējus. Pārmijām dažus vārdus, un jūs izteicāt atbalstu manām aktivitātēm, par ko biju priecīgs un patiesi lepojos.

  Es neesmu izglītots politikā un neuzskatu sevi par ekspertu ekonomikā, bet, kā jūs zināt, nodarbojos ar labdarības projektiem. Es katru dienu saņemu desmitiem vēstuļu no cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. Mēs to sniedzam. Mēs cenšamies palīdzēt, kā vien iespējams! Es jūtu šo noskaņu, kas valda sabiedrībā.

  Mēs visi zinām, ka šobrīd ir sākusies, iespējams, lielākā krīze mūsu valstī.

  Brīdī, kad daudzi cilvēki paliek bez darba un iztikas līdzekļiem, kad uzņēmēji ir spiesti nevis attīstīt, bet gan samazināt vai pat izbeigt savu uzņēmumu darbību, krīzē, kad tiek celti arī nodokļi, jūs vēlaties sev palielināt atalgojumu! (..)

  Es nešaubos, ka valsts augstākajai amatpersonai ir jāsaņem atbilstošs atalgojums un tas droši vien uz kopējiem cipariem nebūs nekas traģisks, ja šo algas pielikumu jūs saņemsiet, bet vai tas jādara tagad? Jūs amatā būsiet vēl līdz 2023. gada 8. jūlijam. Varbūt gadu, pusotru var vēl pieciest ar šī brīža 5960 eiro mēnesī, neskaitot ikmēneša reprezentatīvos izdevumus (kas sastāda 1192 eiro)? (..) Ar šādu naudu mūsu Latvijā var ļoti labi dzīvot trīs ģimenes.

  Kas ierosināja algu paaugstinājumu un ko par to saka eksprezidenti?

  • Kāpēc Levits atteicās no lielākas algas? Lielā jezga, mulsinoša vēstule un eksprezidentu viedokļi.
  • Izjukusi mūziķu Krievkalnu laulība. Ginta atklāj šķiršanās iemeslu.
  • Laika ziņu Tālbergs spēlē golfu ar lapsu!
  • Miljonāra Strautiņa bērēs pulcējas slaveni uzņēmēji. Viņu Izvada no dievnama, kuru pats atjaunojis.
  • Īsti stāsti no kovida palātas. Profesors Barševskis slavē smuko dakterīti, bet skandalozajam Gombergam vīrusu piektajā reizē.
  Privātā Dzīve nr47

  2 komentāri

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+