Kā Latvijā ciemojās Francijas pirmais pāris — ko dāvināja, kur dzīvoja un kādu grāmatu atstāja Gaismas pilī?

Valsts prezidents
Anastasija Kuzminova
Anastasija Kuzminova
15. oktobris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Leta, F64 un no publicitātes materiāliem
Divas dienas Latvijā viesojās Francijas prezidents ar kundzi un uz atvadām saņēma oriģinālas dāvanas – Latvijā ražotus velosipēdus.

Ko dāvināja, un kādu dāvanu saņēma?

Latvijas prezidents EGILS LEVITS Francijas prezidentam EMANUELAM MAKRONAM un kundzei BRIŽITAI uzdāvināja divus Ērenpreiss velosipēdus. «Šīs dāvanas simboliski sasaucas ar šobrīd Eiropas Savienībā uzņemto zaļo kursu – ceļu uz zaļu dzīvesveidu. Turklāt Francijas prezidents ļoti atbalsta klimata jautājumus un zaļākas vides radīšanu, tādēļ likumsakarīgs šķita vēstījums, ko sevī ietver velosipēdi. Ērenpreiss velosipēdi ir kvalitatīvs Latvijas ražojums ar spēcīgu dzimtas stāstu,» PDz uzsvēra Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Zināms, ka Francijas pirmais pāris brīvajā laikā bieži vizinās ar velosipēdiem, un jācer, ka jau tuvākajā laikā paparaci fiksēs izbraucienu Parīzes ielās ar Latvijā ražotajiem riteņiem. Makrons Levites kundzei uzdāvināja porcelāna trauku, bet Egilam Levitam tika franču vīna izlase.

Kādu grāmatu atstāja Gaismas pilī?

Emanuels un Brižita Makroni Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam uzdāvināja franču dzejnieka Renē Šāra grāmatu Lettera Amorosa. «Francijas prezidents bija atsaucies Tautas grāmatu plaukta idejai par īpaši nozīmīgu grāmatu dāvināšanu. Makrona kungs uzsvēra, ka grāmata bijusi viņa dziļi personīga izvēle. Bija arī skaidri redzams, ka tā ir ne vienreiz vien lasīta. Renē Šārs ir pretošanās kustības autors, un Makrons ir viņu citējis savās runās,» skaidro Deičmane.

Kur dzīvoja?  

Francijas delegācija bija apmetusies pieczvaigžņu viesnīcā Grand Hotel Kempinski. Saskaņā ar protokolu gala vārds viesnīcas izvēlē piederēja viesiem, un noteicoši bija praktiski apsvērumi – delegācijas lielums, viesnīcā pieejamo numuru skaits un atrašanās vieta. Kā noskaidroja PDz, franču pirmais pāris nakšņoja prezidenta luksusa numurā. Diennaktī nepilnus 100 kvadrātmetru plašais numurs ar brokastīm maksā 707 eiro.

Viesnīcā Francijas delegāciju personāls apkalpoja ar baltiem cimdiem un sejas maskām saskaņā ar pandēmijas laikā viesnīcā izstrādāto Balto cimdu servisa rokasgrāmatu.

Kā rūpējās par drošību?

Daudzi gan bija neizpratnē, kādēļ augstie viesi iekštelpās sejas maskas novilka. Izrādās, ka to saskaņoja iepriekš un lēmums bija, praktisku motīvu vadīts. Ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs LTV raidījumā Šodienas jautājums paskaidroja – pie apspriežu galda sejas maskā esot grūti runāt. Sejas masku lietošana arī apgrūtinot darbu tulkiem, kuriem ir svarīgi sekot lūpu kustībām.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējuma laikā augsto viesu drošību nodrošināja ne vien miesassargi, bet arī specvienības pārstāvji, kas bija izvietojušies uz muzeja jumta.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+