Kā atvadījās no leģendārās aktrises Astrīdas Kairišas

In memoriam
Evija Kalnbērza
26. janvāris
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Piestājis pie Latvijas Nacionālā teātra, kur Astrīda Kairiša nostrādājusi 51 gadu, katafalks ar izcilās teātra un kino aktrises pīšļiem devās viņas pēdējā ceļā.

Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs no Astrīdas Kairišas atvadījās pie teātra, kur bija izvietota aktrises lielizmēra fotogrāfija. Pēc tam katafalks ar aktrises šķirstu tālāk devās uz Rīgas krematoriju. Brīdi pirms ceremonijas tuvinieki pēdējās ardievas sacīja pie atvērta zārka, bet vēlāk tam tika uzlikts baltiem ziediem rotāts vāks. Arī pavadītāji lielākoties bija ieradušies ar baltiem ziedus.

Ceremonija ilga aptuveni stundu, un to vadīja mācītājs Edgars Mažis. Starp runām tika spēlēta mūzika no filmām, kurās spēlējusi Astrīda, kā arī izpildītas aktrises iecienītākās melodijas. Aktieris Ainārs Ančevskis, kurš aktrisi ļoti atbalstīja viņas mūža nogalē un daudz palīdzēja arī viņas tuviniekiem, atvadu runā pauda: «Es varētu teikt lielu paldies par tavu spēku, par tavu noslēpumu… Paldies, ka tu ielaidi mani savā sirdī.

Nevienam nav noslēpums, ka Astrīda bija ļoti noslēgts cilvēks, man ir prieks, ka vismaz kādu posmu esmu bijis kopā ar tevi.»

Viena no labākajām Astrīdas draudzenēm bijusī finansiste un kulinārijas raidījumu autore Ilze Jurkāne pateicās aizgājējai par dvēselisko skaistumu, ko aktrise viņai devusi ilgas draudzības laikā. Savukārt kursabiedre Dailes teātra aktrise Lidija Pupure atcerējās viņas pirmos soļus aktrises gaitās. «No tevis nāca dvēseles starojums gan uz skatuves gan dzīvē… Gan tad, kad tu runāji, gan tad, kad tu klusēji. Paldies tev, un lai tev laimīgs, gaišs šis gaismas ceļš,» tā aktrise.

Astrīdas Kairišas pelni tiks apbedīti Matīsa kapos blakus viņas bijušajam vīram režisoram Kārlim Auškāpam un dēlam – arī Kārlim Auškāpam, kurš pirms diviem gadiem devās mūžībā vien 46 gadu vecumā.

Vairāk par atvadu ceremoniju skaties jaunākajā Privātās Dzīves numurā!

  • Tatjana Kargina savā piecstāvu dzīvoklī taupa pat uz apkures rēķina
  • «Nekas tāds man vēl nav bijis! Būs, ko atcerēties» - Juris Žagars jubilejā svinēs Madrides viesnīcā
  • Ulda Pīlēna arhitektūras brīnums! Ķīpsalā top 4 miljonus vērta ola
  • Kā atvadījās no leģendārās aktrises Astrīdas Kairišas
  • Artūrs Reiniks adrenalīnu saķeras neprātīgā šļūcienā no Tērvetes pilskalna
  • Atklāts labklājības ministres Ramonas Petravičas glauno nadziņu noslēpums
Privātā Dzīve nr04

1 komentārs

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+