• Šobrīd

  weather img

  Rīga +29°C Skaidrs, Z vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kā atturēt pusaudzi no apreibinošām vielām?

  Pusaudžu atkarības
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Daudzus vecākus uztrauc viņu atvašu iespējamā interese par dažādām aizliegtām apreibinošām vielām, kas turklāt mūsdienās sāk parādīties jau diezgan agrā vecumā. Kā vecākiem reaģēt, ja parādās šādās aizdomas? Raidījums “Māmiņu klubs” vecākiem piedāvā kognitīvi biheviorālā psihoterapeita Krišjāņa Zarembas ieteikumus.

  “Cilvēks mēģina iepazīt pasauli, apgūt jaunas lietas un eksperimentēt jau kopš zīdaiņa vecuma, taču tas vecums, kad šie eksperimenti varētu kļūt bīstami, ir 10 līdz 13 gadi. Šajā vecumā pastiprinās arī sociālo faktoru, grupas viedokļa ietekme.”

  Kā rīkoties? Pastiprināt kontroli, pārbaudīt bērna personīgo telpu terapeits noteikti neiesaka – tas nekādi neveicinās savstarpējās uzticēšanās un sadarbības gaisotni.

  “Kad mēs nonākam pie lēmuma – pārbaudīt somas, iespējams, ka daudz ko jau esam palaiduši garām. Lai saprastu, ko tieši, vajadzētu pakāpties soli atpakaļ un paanalizēt, kas ir noticis vecāku – bērnu attiecībās.

  Kā pieaugušie mēs gribētu uzreiz rīkoties, bet mēs tajā brīdī esam spēcīgu negatīvu emociju iespaidā, un mūsu pieņemtie lēmumi varētu nebūt tie labākie.”

  Ļoti liela nozīme ir videi, kurā bērns uzturas – ne tikai fiziskajai, bet arī emocionālajai. Daudzi vecāki ļoti labi tiek galā ar pirmo uzdevumu – parūpēties par fizisko vidi, praktiskajiem jautājumiem, bet bērna emocionālais stāvoklis, drošības sajūta paliek otrajā plānā.

  Ja arī jūs uztrauc nopietnā pusaudžu atkarību problēma, noskatieties pilnu psihoterapeita skaidrojumu šajā video!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+