VIDEO: Rīgas Zooloģiskajā dārzā pēc 9 gadu pārtraukuma atkal piedzimis zebrēns

Izklaide
Santa.lv
Santa.lv
10. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Maija otrajā sestdienā un svētdienā (šogad – 11. un 12. maijā) Rīgas zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek rīkoti Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā pasākumi, kuru laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku ģimenēm un mazuļu audzināšanas īpatnībām. Par šī gada Gimeņu dienu “īpašo viesi” kļuvis 7. maijā dzimušais zebrēns, kurš pirmajā pastaigā āra aplokā devās jau divu dienu vecumā jaunās māmiņas Danias modrā uzraudzībā.

Tēvs Zdeneks gan uz savu pirmdzimto bija spiests noskatīties caur žoga režģiem, jo bažas, ka tēva vētrainā sasveicināšanās tievkājainajam zebru puikam  vēl nav pa spēkam. Gan jāatzīst, ka zebru mazuļi ir īsti paraugbērni, jo kājās slienas uzreiz pēc piedzimšanas un mātei gatavi sekot jau pirmajā dzīves dienā.

Rīgas zoodārza Čapmana zebru saime (tēvs un divas mātes) ir samērā jauna – 6 līdz 7 gadus vecajiem dzīvniekiem šis ir pirmais mazulis un tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka māte Dania nebūt nebija apmulsusi par jauno statusu un prasmīgi sāka barot savu jaundzimušo. Diemžēl pirms 9 gadiem, kad Rīgas zoodārzā piedzima līdz šim pēdējais zebrēns, tas aizgāja bojā tieši mātes nevērības dēļ. Jāpiezīmē, ka Čapmana zebras šovasar paredzēts pārvietot uz jauno “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu, kur tām būs jādala dzīves telpa ar antilopēm un žirafēm. Mazuļa piedzimšana gan pārcelšanos varētu aizkavēt, jo vecāki, citu dzīvnieku klātbūtnē var palikt nervozi un agresīvi. Bet šobrīd spriganais zebru puika gaida ciemiņus aplokos netālu no žirafu skatu laukuma.

Mazuļi arī huzārpērtiķiem

Tagad huzārpērtiķu saimē, kas mitinās netālu no kamieļiem, delverējas 3 ņipri mazuļi. Nu tie jau apguvuši voljēra sniegtās iespējas, draiski rotaļājas un ik pa laikam veic visnotaļ akrobātiskus trikus. Nenoskatīties!

Lauku sētā kazlēni un jēri

Lauku sētā pa diviem mazuļiem atskrējuši Romanovas šķirnes aitai Kamerūnas kazai. Līdzīgi kā zebrēns arī aitu un kazu pēcnācēji itin drīz pēc piedzimšanas slejas kājās un seko savai mātei.

Divi mazuļi purva valabijām

Ja redzat purva valabijas, kam uz vēdera ir izaugušas mazākas galvas, tad viss kārtībā! Abu ķenguru somās dzīvojas visai lieli mazuļi, kas drīzumā sāks patstāvīgās gaitas, bet pagaidām labprātāk lūkojas uz pasauli no droša patvēruma  – mātes somas.

Šajās brīvdienās, 11. un 12. maijā aicinām zoodārzā uz fotoorientēšanos. Ceļa lapu var saņemt pie ieejas vai lejupielādēt Zoodārza mājaslapā. Atpazīstot un apmeklējot attēlotās vietas, varēsiet uzzināt, kā dažādi dzīvnieki rūpējas par saviem mazuļiem.

Lai Zoodārza apmeklējums būtu ģimeniskāks, Rīgas Zoodārzs piedāvā iespēju Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā apmeklēt lētāk. Atliek vien izdrukāt vai uzrādīt viedtālrunī 1188 mājaslapā iegūto kuponu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+