VIDEO: Kā ārkārtas situācijā radošajā formā sevi uztur mūsu operdziedātāji?

Spītējot vīrusam
Santa.lv
Santa.lv
2. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kadrs no video
Pirms neilga laika ar saviem treniņiem mājās un dabā iepazīstināja Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki. Arī Latvijas Nacionālās operas solisti vingrinās vokāli un fiziski, ar nepacietību gaidot, kad atkal varēs tikties ar koncertmeistariem, pedagogiem, diriģentiem, skatuves partneriem, orķestra māksliniekiem un, protams, skatītājiem.

“Operdziedātāji šobrīd ir lieliskā formā – paēduši, izgulējušies, un tagad varētu dziedāt ar lielāko prieku un sparu. Es katru dienu stundiņu izvingrinos, izdziedos mežā un parkā. Pēc tam dažkārt no tālienes atskan aplausi. Aizsūtu video radiem, kuri atsūta pretī video, kā viņi aplaudē. Galvenais ir uzturēt dienas režīmu," saka soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča.

Soprāns Evija Martinsone: “Lai uzturētu sevi formā, vajadzīgs labs miegs, svaigs gaiss un disciplīna.”

Mecosoprāns Laura Grecka: “Uzturēt formu man nozīmē pilnveidoties. Es to daru, skatoties lekcijas par filosofiju un psiholoģiju. Katru otro dienu izkustos ar jogu vai vingrojumu kompleksu.

Un, protams, izkustinu balsi un nodziedu kādu āriju, kas tanī mirklī man sirdij tuvāka.

Tagad ir īstais laiks, lai integrētu sevī jaunus ieradumus. Man ir laiks apzināti sevi pavērot gan ikdienā, gan arī attiecībā uz dziedāšanu. Tādēļ man ir sajūta, ka nevēlamie ieradumi sāk pakāpeniski atkāpties, dodot vietu jauniem, vēlamiem ieradumiem.”

Bass Krišjānis Norvelis: “Dziedātājs daudz var mājās darīt – vingrināties, dziedāt, mācīties vokālās partijas. Ierakstos ir pieejami daudzi orķestra pavadījumi bez balss, tos var izmantot. Šis ir vērtīgs laiks – sev un savai tehnikai. Laiks pastrādāt ar sevi, pameklēt ko jaunu, saprast, kādā tehniskā situācijā esmu.”

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+