Dundagā aicina uz skalndraušu festivālu

Izklaide
25. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Sestdien, 27. jūlijā, Dundagā notiks kārtējais Sklandraušu festivāls, kurā tiks sumināts viens no novada simboliem un lepnumiem, jo domājams, ka tieši lībiešu krasts ir tā vieta, kur meklējama sklandrauša izcelsme. Sklandrausis ir pirmais Latvijas pārtikas produkts, kura ražošanu aizsargā Eiropas Savienība. Sklandrausis ir iekļauts Eiropas Komisijas reģistra sarakstā Garantēta tradicionālā īpatnība. Tas nozīmē, ka tam jābūt gatavotam atbilstoši apstiprinātai receptūrai un pat izmēram jāatbilst noteiktiem standartiem.

Svētkos tiks celtas godā vietējās tradīcijas, amatu un kultūras prasmes, darbosies tirdziņi, kafejnīcas, būs izklaides bērniem, informē pasākuma rīkotāji.

Dundagas parka estrādē visas dienas garumā notiks dažādi koncerti, bet pils parkā būs apskatāma Anneles Slišānes darbu izstāde 100 deči Latvijai un Ances rokdarbnieču izstāde 100 cimdu pāri Latvijas simtgadei

Pēcpusdienā estrādā rādīs kopienu teātra projekta Šekspīrs satiek Blaumani ietvaros veidoto teātra izrādi Visādi ir un visādus vajag. Izrāde-koncerts veidots tikai no latviešu tautas sakāmvārdiem un parunām un papildināts ar latviešu tautas dziesmām un dejām. Izrādes dialogos un epizodēs tiek atklātas cilvēku savstarpējās attiecības gan sociālajā, gan sadzīves jomā.

Ikviens cilvēks jau kopš bērnības zina kādu sakāmvārdu vai parunu. Piemēram, «velk ādu pār acīm», «nu ja, kaimiņu vista jau vienmēr izskatās labāk par paša zosi» vai «mīlestību, klepu un dūmus grūti noslēpt». Dundagas Kultūras pils režisore Vaira Kamara pētot šo folkloras žanru, no latviešu sakāmvārdiem un parunām ir izveidojusi dramaturģisko materiālu, un gala rezultātā tapusi teātra izrāde Visādi ir un visādus vajag.

Izrādē piedalās Dundagas Kultūras pils amatierteātris Vojmanšes!, Dundagas jauktais koris, tautas deju kolektīvs Dun – Dang, mūsdienu deju kolektīvs Sensus, reperis – hip-hop izpildītājs Jānis Klucis, Katlakalna folkloras kopa Rāmupe un mūsdienu tautas mūzikas grupa Daba san.

Dundagas evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 11.00 notiks koncerts, kurā iedalīsies Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis Saules zvani un pedagoga Edgara Kramiņa vadītās vokālās mākslas vasaras laboratorijas Izdziedi vasaru dalībnieki.

Ar šo koncertu Dundagas evaņģēliski luteriskā baznīca uzsāk ziedojumu vākšanas akciju Mana dvēsele slavē jaunam, skanīgam baznīcas zvanam. 

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+