5 kļūdas, ko pieļaujam vīna veikalā

Izklaide
Līga Stirna
Līga Stirna
29. jūnijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Ja cilvēks nav iesvaidīts vīna zinībās, nonākšana pie veikala plaukta aci pret aci ar simtiem pudeļu var radīt stresu un apmulsumu. Kādu vīnu izvēlēties – baltu, sarkanu, dzirkstošu, no kāda vīna reģiona, un galvenais – kādā cenā? Vai labs vīns var maksāt mazāk par 50 eiro? Un vai labu var dabūt 10 eiro robežās? Un tā negribas sagādāt sev un viesiem (vai jubilāram, ja vīns paredzēts dāvanā) vilšanos!

Specializētais vīna portāls vinepair.com ir apkopojuši dažus ieteikumus, kā nesamulst veikalā un iziet no tā ar labu pirkumu:

  • 1. kļūda – nerunāt ar pārdevēju

Tā ir visbiežāk pieļautā kļūda, jo specializēta vīna veikala pārdevējs tomēr ir viszinošākais tuvākajā apkārtnē. Protams, gadās izņēmumi, kad pārdevējs ir tikai pārdevējs un pēc uzdotā jautājuma metīsies lasīt to pašu etiķeti, ko jūs nupat jau izlasījāt, taču lielākoties viņi ir savas lietas zinātāji.

  • 2. kļūda – ieciklēties uz cenu

Saprotams, ka ikviens vēlas iegādāties pēc iespējas labāku vīnu par samērīgu cenu, taču ne vienmēr augsta cena automātiski nozīmē labu vīnu. Jā, tā ir patiesība – ir iespējams iegādāties izcila vīna pudeli par 10–15 eiro. Tam pierādījums ir arī ikgadējais Latvijas TOP100 vīnu saraksts, ko veido pieredzējušākie vīnziņi – šogad Zelta zīmi saņēma baltvīns, kura veikala cena ir zem 15 eiro!

  • 3. kļūda – izvairīties no skrūvējamiem korķiem

Daudziem joprojām šķiet, ka skrūvējamos korķus izmanto zemākas kvalitātes vīniem. Tā sen jau vairs nav! Daudzi atzīti vīndari izvēlas tieši metāla korķus, jo tādējādi iespējams izvairīties no vīna sakorķēšanās, kas dzērienu sabojā neatgriezeniski.

  • 4. kļūda – konservatīvisms

Jā, tas ir diezgan droši – izvēlēties vīnu no vispārzināma reģiona. Francija, Itālija, Čīle, Kalifornija… Pārsteigumu – patīkamu vai nepatīkamu – būs mazāk, taču nebaidieties pieiet tiem plauktiem, kuros izlikts vīns no mazāk populāriem galamērķiem, piemēram, Grieķijas. Vai Ungārijas. Vai Austrijas. Un tad atgriežamies pie pirmā punkta – nebaidīties runāt ar pārdevēju, un skat – baudījums būs izdevies!

  • 5. kļūda – iepirkties pēdējā brīdī

Ja vakaram vai svinībām nepieciešams vīns, neatlieciet tā iegādi uz pēdējo brīdi un neieskrieniet vīna veikalā, iepirkumu maisiņiem apkārušies, lai uz ātru roku kaut ko nopirktu. Tā jums nebūs laika izvairīties no pirmās kļūdas un pirkums sanāks sasteigts, kas var ja ne sabojāt, tad neuzlabot jūsu viesības.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+