• Internetā izplatās viltus ziņa par mirušu zīdaini — Valsts policija aicina to nepārpublicēt

  Kriminālziņas
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. decembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Valsts policija
  Valsts policija novērojusi, ka interneta resursos klejo kārtējā #viltusziņa. Turklāt ar to saistīta satraucoša tendence – sociālajos tīklos ar to dalījušies tūkstošiem iedzīvotāju, nemaz nepārliecinoties par informācijas patiesumu.

  Šajā viltus ziņā norādīts, ka Liepājā kādā mājā it kā atrasts pamests zīdaiņa līķis. Mirušo bērnu it kā 8. decembrī atraduši bērna radinieki un sazinājušies ar policiju.

  Kārtībsargi vērš uzmanību, ka šī informācija nav patiesa. Valsts policija nav saņēmusi informāciju par šādu gadījumu.

  Analizējot šo ziņu, secināms, ka, viltus ziņas autori par pamatu stāstam, visdrīzāk, ņēmuši līdzīgu gadījumu Lietuvā, Klaipēdā, kur nesen atrasts miris bērns sadalīšanās stadijā, un saistībā ar notikušo Lietuvas policija meklēšanā izsludināja bērna māti un viņas dzīvesbiedru, izplatot viņu fotogrāfijas plašsaziņas līdzekļos. Vēlāk policija abus meklēšanā izsludinātos aizturēja. Savukārt minētā portālā, kas reģistrēts ar “LV” domēnu, izmantota šī Lietuvas policijas meklēšanā izsludinātās sievietes fotogrāfija. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Latvijā šāds gadījums ir noticis.

  Satraucoši, ka sociālajā tīklā Facebook šo ziņu līdz šim brīdim ir pārpublicējuši 4,7 tūkstoši iedzīvotāji, neizvērtējot informācijas patiesumu un tādējādi popularizējot attiecīgo klikšķu portālu, turpinot viltus ziņu izplatību un vairojot šo portālu uzturētāju peļņu.

  Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt interneta resursos publicēto informāciju, neatbalstīt viltus ziņu vietnes un nevairot negodprātīgu portālu uzturētāju peļņu, ar tām daloties sociālajos tīklos. Tāpat tiek atgādināts, ka Valsts policijas oficiālajai informācijai var sekot līdzi mūsu oficiālajos sociālo tīklu kontos vai mājaslapā!

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē