Gatis Grāvers filmā Jumprava. Lielais notikums atveidos savu tēvu

Filmas
Gita Vīksne
23. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No publicitātes materiāliem
«Svarīgākā bija manai muzikalitāte un tikai tad – vizuālā līdzība tēvam,» saka arhitekts un Jumpravas solista dēls, kurš filmā par leģendāro grupu atveidos savu tēvu jaunībā.

«Man nav pieredzes kino, šī būs mana debija,» PDz atzīst arhitekts Gatis Grāvers. Viņš ir mūziķa Aigara Grāvera un viņa otrās sievas Lilitas Grāveres dēls. Pagājušajā pirmdienā Gatis sāka filmēties režisora Aigara Graubas jaunajā filmā Jumprava. Lielais notikums. Tajā būs atainoti notikumi Latvijā no 1984. līdz 1991. gadam, un tie tiks parādīti caur grupas Jumprava rašanās stāstu, ar tās dalībniekiem, kas tolaik ar savu mūziku uzrunāja sabiedrību. Uz kinoekrāna filma nonāks 2022. gada sākumā.

Gatis filmā spēlēs savu tēvu Aigaru Grāveru.

«Augustā man zvanīja Aigars Grauba un piedāvāja atbraukt uz kastingu,» atceras Gatis, kura ikdiena jau labu laiku rit Francijā. «Man ar kino līdz šim nekādas saistības nebija, tādēļ sākumā nebiju drošs, vai tas tiešām ir domāts man. Taču man ir muzikālā izglītība, kas bija nozīmīgs kritērijs atlasē, un arī vizuāla līdzība ar tēvu, kas arī bija svarīga,» stāsta mūziķa dēls.

Viņš atlasē piedalījies kopā ar citiem 17 līdz 27 gadus veciem pretendentiem. «Man gan ir jau 29 gadi, taču izskatos jaunāks.

Kad Grauba man pirmo reizi zvanīja, viņš nemaz nezināja, cik vecs esmu.

Viņš vienkārši bija atradis manu bildi, kur izskatījos līdzīgs tēvam. Pēc provēm septembrī saņēmu zvanu – esmu izvēlēts Aigara Grāvera lomai,» atceras Gatis.

«Esmu muzikāli izglītots arhitekts. Bērnībā pabeidzu mūzikas skolu un kopš pamatskolas esmu spēlējis dažādās grupās, būdams arī Francijā. Neesmu gan ar to nekad pelnījis iztiku,» atklāj viņš. Savulaik Grāvera dēls spēlēja arī grupā Sol Luna kopā ar šogad viņsaulē pāragri aizgājušo mūziķi i Matīsu Runtuli.

«Tas bija muzikāls projekts, kuru izveidojām pirms vairāk nekā 10 gadiem. Tolaik abi mācījāmies vidusskolā un aptuveni gadu kopā spēlējām – es taustiņinstrumentus, Matīss ģitāru. Filmā es spēlēšu gan taustiņinstrumentus, gan ģitāru un dziedāšu,» stāsta Gatis.

Vaicāts, vai bērnībā ir piedalījies arī tēva grupas mēģinājumos un koncertos, Gatis saka: «Uz dažiem tēva koncertiem aizbraukt ir sanācis. Es gan esmu citas paaudzes cilvēks – ne tās, kas pēc savas iniciatīvas aktīvi apmeklēja Jumprava koncertus. Tolaik vēl biju mazs, ja arī biju klāt koncertā, tad tikai tāpēc, ka biju paņemts līdzi kā bērns.»

Patlab mūzika ka viņa dzīvē palikusi otrajā plānā – hobija līmenī. «Savu dzīvi esmu izvēlējies saistīt ar arhitektūru,» saka viņš.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+